Z činnosti strážníků

Poslední dny přinesly několik událostí, za nimiž stál alkohol. Lidé jím ovlivnění skončili nejen na záchytce. Mezi opilými lidmi nechyběla žena.

 

Jednalo se o strážníkům dobře známou jednašedesátiletou ženu bez domova. Pro svůj páteční po alkoholový odpočinek si vybrala místo před vchodem do obchodního centra na Slovanech. Pro opilost nebyla schopna téměř ničeho, nohy ji neposlouchaly, jejím slovům nebylo rozumět. Před příjezdem strážníků se stihla pozvracet a pomočit. Noc z pátku na sobotu proto strávila v péči personálu protialkoholní záchytné stanice.

 

Na služebnu na Doubravce se v sobotu v noci obrátil osmatřicetiletý Slovák s tím, že v Chrástecké ulici nalezl ve vyhořelém domě zraněného muže, který potřebuje pomoc záchranářů a on, jelikož nevlastní mobilní telefon, mu ji nemůže přivolat. Muž, jehož hlídka na místě našla, krvácel z poranění na hlavě. To si údajně způsobil už v odpoledních hodinách, když u obchodního domu upadl ze schodů. Výsledkem dechové zkoušky, kterou strážníci u jednatřicetiletého muže provedli, byla hodnota 2,9 promile. Pro zraněného muže přijeli záchranáři a odvezli ho na chirurgii do nemocnice na Lochotíně.

 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20180102111752_001_ls.png

 

První minuty Nového roku strávil ve služebním vozidle pro převoz podnapilých osob a pak na záchytce jednadvacetiletý mladík ze Žlutic. Pár minut před půlnocí ho hlídka objevila, na základě oznámení, spícího v Dopravní ulici, kde si ustlal kousek od silnice. Protože nezvládal odejít po svých, ohrožoval své zdraví a život, přivolali strážníci své kolegy s vozidlem pro převoz podnapilých osob, ti muže naložili a zamířili s ním k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Do tohoto zařízení byl dále v pondělí v podvečer převezen jednapadesátiletý muž, kterého hlídka sbírala opilého na náměstí Republiky. Dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hladina alkoholu 2,77 promile v dechu.

 

Na Silvestra posílila městská policie v centru dohled nad veřejným pořádkem. Drobná narušení veřejného pořádku strážníci řešili hned na místě.  Do útulku pro zvířata převezla městská policie tři psy. Šlo o roční fenku křížence, která pobíhala v podvečer bez svého majitele po Nepomucké. Fenka sice byla očipována, ale číslo identifikačního čipu nebylo zaevidováno v databázi očipovaných psů.  V Letkovské ulici následně odchytávali strážníci čtyř roční fenku šarpeje  a ještě před půlnocí na Mikulášském náměstí osmiletého křížence jack russla, který se celý choulil pod jedním ze zaparkovaných vozidel.

 

V centru města řešila hlídka městské policie po půl druhé v noci incident, za nímž stáli lidé bez domova. Pozornosti strážníků během dohledu na veřejný pořádek na náměstí Republiky neušel muž bez domova ležící u lavičky v blízkosti katedrály sv. Bartoloměje.   U něj stáli další dva muži a fyzicky ho napadali.  Podle všeho si prý takto řešili déle trvající spor. Strážníci oběma útočníkům zabránili v  jejich dalšímu jednání. Jednačtyřicetiletý muž utrpěl poranění v obličeji, proto mu byla přivolána kvůli ošetření zdravotnická záchranná služba. Záležitost bude řešit přestupková komise centrálního obvodu.

 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20180102111609_001_ls.png

 

Strážníci si také v posledních dnech připsali na své konto dva výjezdy v rámci Linky seniorů. Oběma seniorkám, ke kterým hlídka vyjížděla po stisknutí tísňového tlačítka, se naštěstí nestalo žádné zranění.

 

Ženy upadly a bez cizí pomoci se nedokázaly zvednout, na pomoc jim přijeli strážníci. První případ se udál v sobotu v dopoledních hodinách  v Hodonínské ulici, druhý na Nový rok večer v Domově sv. Zity ve Sladkovského ulici.

 

Zdroj: TZ MP Plzeň

LPP