Z činnosti strážníků

Hned tři opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici, neboť nebyli schopní vlastní chůze a ohrožovali své zdraví i život. První z nich byl nalezen ležící na chodníku v Koterovské ulici. Strážníci v muži hned poznali jim známého devětačtyřicetiletého muže bez domova.

Dalšího silně opilého a pomočeného muže spatřila hlídka na křižovatce ulic Klatovská a Tylova. Jednačtyřicetiletý muž nadýchal 3,6 promile alkoholu v dechu.

Do třetice byla hlídka vyslána na křižovatku ulic Klatovská x U Trati, kde se nacházel jednapadesátiletý polský občan, který nesrozumitelně komunikoval a byl apatický. Pro svou opilost nebyl schopný ani provést dechovou zkoušku.

 

V sobotu hlídky městské policie předávaly k dalšímu šetření PČR hned dva muže, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Prvního z nich zastavila v Pařížské ulici, neboť strážníkům bylo známo, že tohoto muže potkali jako chodce v ulici Americká a jevil známky požití alkoholu. Hned po vystoupení z vozidla začal šestadvacetiletý muž hlídce říkat, že měl několik panáků, ale poslední dvě hodiny prý pil jen vodu. Nicméně nadýchal jedno promile alkoholu.

 

Dalšího nezodpovědného řidiče strážníci zastavili v ranních hodinách na náměstí Republiky. Díky informaci od hlídky Policie ČR, strážníci věděli, že existuje velká pravděpodobnost, že se třiadvacetiletý muž pokusí o opakované řízení pod vlivem alkoholu. Při zastavení vozidla řidič otevřel své dveře a nekoordinovaně vystoupil. Poté hlídce sdělil: „Jak dlouho jste na mě čekali? Asi všichni víme, o co jde. Byla mi prostě zima, tak jsem jel.“ Muž strážníkům předložil občanský průkaz, ostatní doklady mu byly odejmuty hlídkou PČR. Dechová zkouška u muže prokázala 0,98 promile alkoholu v dechu.

 

V noci z pátku na sobotu před čtvrtou hodinou ranní, vyjížděli doubravečtí strážníci do ulice Masarykova, kde se měla pohybovat nahá žena. Čtyřiašedesátiletá žena byla ve špatném psychickém stavu, neměla na sobě žádné oblečení a hlídce sdělila, že slyší vnitřní hlasy, které ji našeptávají, co má dělat.  Vzhledem k tomu, že byla podchlazená, byla umístěna do vyhřátého služebního vozidla, kde vyčkala na příjezd záchranné služby, která si ženu převzala k dalšímu ošetření.

 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171227210751_001_ls.png

V sobotu v půl jedenácté dopoledne se na borskou služebnu dostavil jednašedesátiletý muž s mincí, kterou nalezl v prostoru zastávky tramvaje. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit majitele, bude 1 Kreuzer z roku 1851 bude předán na ÚMO 3.

 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171227210647_001_ls.png

Na Štědrý den byla hlídka MP Plzeň vyslána do ulice Mezi stadiony, kde se na místě nacházel muž, který tlačil motocykl k ulici Lobezská a dále oznamovatel, který strážníkům uvedl, že muž, jenž tlačí motocykl, se nervózně rozhlíží kolem sebe, vždy ho na chvíli opustí a pak se pro něj vrací zpět, aby ho odtlačil o kousek dál. Toto činil neustále dokola, proto pojal podezření, že nejspíše není něco v pořádku. Osmatřicetiletý muž, který motocykl tlačil, hlídce uvedl, že není majitelem, nemá u sebe žádné doklady a že mu jej půjčil jeho známý Ivan, nicméně adresu ani bydliště kamaráda nezná. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření na spáchání trestného činu, byla na místo přivolaná PČR, která si celou událost převzala k dořešení.

 

Zdroj: TZ MP Plzeň

LPP