Úspěšní medailisté olympijských her převzali ocenění

Za reprezentaci Plzeňského kraje a za výborné sportovní výkony poděkovali zástupci Plzeňského kraje mladým sportovcům, kteří se účastnili červnové Letní olympiády dětí a mládeže v Olomouci. Ocenění spolu s dárky a poukázkami na sportovní zboží přebrali mladí sportovci ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň.

„Podpora sportu je v dnešní uspěchané době, kdy děti a mladí lidé obecně tráví spoustu času u počítačů či telefonů, základem zdravého životního stylu. A samotná olympiáda dává dětem možnost okusit atmosféru velké sportovní události,“ říká hejtman Rudolf Špoták, který se společně se svým náměstkem Martinem Záhořem a radním Vladimírem Krocem letních olympijských her v Olomouci zúčastnil. „Samotné zahájení v duchu skutečné olympiády, předávání medailí v olympijské vesničce, to jsou skutečně zajímavé zážitky. A především mladé sportovce tyto akce v duchu fair play spojují,“ dodává hejtman.

Na pódiu si sportovci převzali děkovné listy a poukázky na odběr sportovního zboží z rukou zástupců Plzeňského kraje. „Naše poděkování směřuje také k trenérům, kteří mají tu roli přípravy ale i výchovy mladé sportovní generace. Bez nich a zázemí rodičů bychom takové úspěchy neměli,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a sportu Vladimír Kroc.

ODM

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se uskutečnila ve dnech 26. – 30. 6. 2022. Účastnilo se jí 3 539 sportovců z celé ČR, celkem ve dvacítce sportů proběhlo 73 disciplín. Novinkou byl v letošním roce šerm. Za Plzeňský kraj se zúčastnilo 262 sportovců a 48 trenérů. První mládežnická olympiáda proběhla v roce 2003. Hry mají letní a zimní variantu, ve kterých se střídají. Olomoucký kraj si zvolil jubilejní desátý ročník, přičemž letní olympiáda zde proběhne už podruhé.

Konkrétní výsledky sportovců najdete na webu olympijských her ZDE.

Článek k letošnímu zakončení LODM najdete na krajském webu ZDE.


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz