Svěrákovic Strniště je nejnavštěvovanějším filmem víkendu

Na šestý film tandemu Svěrák & Svěrák s názvem Po strništi bos byly už v předpremiérových uvedeních ve vybraných kinech vyprodané sály. Od oficiálního čtvrtečního uvedení do kin nasadilo snímek do programu na první víkend dokonce 206 kin!

Očekávání se naplnila a Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových ke včerejšímu dni včetně předpremiér vidělo 134.044 diváků. Od premiérového uvedení, tedy čtvrtka do včerejšího dne včetně to bylo 120.996 diváků. (Návštěvnost je uvedena včetně jednosálových kin dle distributora filmu Bioscop, které UFD nezapočítává.)

„Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!“ řekl Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby otce a syna Svěrákových – tetralogii o jedné generaci. „Když ty čtyři filmy (Obecná škola, Kolja, Vratné lahve a Po strništi bos) dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století,“ vysvětlil režisér Jan Svěrák, který do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Diváci také uvidí v dalších rolích například Jana TřískuOldřicha KaiseraPetru ŠpalkovouHynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka. Malého Edu hraje dětský herec Alois Gre

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170821134248_001_ls.png

LPP