FC Viktoria Plzeň vs. FC Servette Ženeva bez vážnějších incidentů

Četná bezpečnostní opatření provázela včerejší odvetu osmifinálového zápasu Evropské konferenční ligy v plzeňské Doosan Aréně. Strážníci a policisté byli v pohotovosti již od odpoledních hodin. Dohlíželi na klid a veřejný pořádek v ulicích města a v bezprostředním okolí stadionu.

Před zápasem se fanoušci Viktoriánů sešli na náměstí Republiky. Poté se společně vydali za doprovodu policistů a Pořádkové jednotky MP Plzeň do Štruncových sadů. Pochod prošel městem bez sebemenších problémů.

Během utkání došlo k incidentu, kdy dva fanoušci domácího týmu vhodili na travnatou plochu kelímky, přičemž jeden z nich trefil brankáře hostujícího klubu. Po skončení zápasu, ze kterého nakonec vyšla vítězně FC Viktoria Plzeň, fanoušci ze sektoru domácích povalili mantinely a snažili se vniknout na plochu. Tomu se nakonec podařilo pořadatelům zabránit.

Strážníci a policisté se zaměřili také na dopravu. Společně na křižovatce u parkovacího domu Rychtářka zajišťovali bezpečný přechod chodců a strážníci řešili ještě nesprávné parkování. Zaevidováno bylo celkem 25 dopravních přestupků.

Napínavé utkání sledovalo přes 11 tisíc diváků.


Zdroj:

Jana Pužmanová
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz