Porušili zákaz pití. Polonahý v centru. Zmatená žena

Porušili krizové opatření, popíjeli na veřejnosti.

Zákaz pití alkoholu na veřejnosti museli včera po poledni řešit strážníci ze stanice Územně strážní služby v centru města.

V prostorách tržnice U Práce byl přistižen při konzumaci alkoholu 44letý muž. O zákazu věděl, ale domníval se, že na daném místě to neplatí a odmítal záležitost řešit. Strážníci muži nedopitou láhev s vínem odebrali a celou věc postoupí k dořešení správnímu orgánu.

Obdobný obrázek se naskytl jiné hlídce ve stejnou dobu na náměstí T.G. Masaryka. Trojice osob bez domova popíjela na schodech do budovy Obchodní akademie. Muži si navzájem mezi sebou podávali plastovou láhev s vínem a nahlas o sobě dávali vědět. Na upozornění strážníků, že se na veřejnosti alkohol konzumovat nesmí, vůbec nereagovali a vesele si popíjeli dál. Všichni tři muži byli vyzváni k provedení dechové zkoušky. Každý z nich nadýchal přes tři promile. U 39letého muže ukázal přístroj na měření hladiny alkoholu nejvyšší hodnotu, a to 3,75 promile. Že by se trojice něčeho dopustila, odmítala připustit. Nedopitá láhev vína byla mužům po předchozí marné výzvě odejmuta. Dále se bude záležitostí zabývat správní orgán.

O dvě hodiny později se ale setkali strážníci s muži znovu. Dva z nich tentokrát popíjeli víno z láhve na pomníku „Díky Ameriko“. Oba se dostali pitím alkoholu do takového stavu, že se nebyli schopni bez pomoci postavit na nohy. Když byli strážníky vyzváni, aby jim vydali věc spojenou s podezřením z přestupku, tak jeden z nich zareagoval slovy: „To to radši vyleju sám‘‘ a následně láhev s vínem za sebe vylil. Další cesta dvojice vedla na záchytku. Po vystřízlivění s nimi bude dořešeno přestupkové jednání, kterého se dopustili.

 

Polonahý muž v centru města.

Byl podchlazený a mluvil zmateně.

Zdánlivě nevinná společenská hra „Vadí nevadí“, se poněkud zřejmě vymkla kontrole 28letému muži a jeho kamarádům. Ti ho měli nad ránem vyhodit z bytu, to alespoň uvedl strážníkům Dopravní skupiny, kteří ho před půl pátou ráno nalezli polonahého, jak se choulí u vchodu společnosti Obytné zóny Sylván na Palackého náměstí. Bylo chladno a on na sobě měl jen dámskou košilku, podprsenku a přes obličej roušku. Namířeno měl údajně domů. Hlídce přiznal pár vypitých panáků slivovice a k tomu požití drogy extáze. Přivolaní záchranáři muže prohlédli a rozhodli o jeho následném umístění na PAZS.

 

Zmatená žena.

Zdravotnická záchranná služba odvezla seniorku do zdravotnického zařízení.

V pondělí ráno vyslal operační strážník hlídku městské policie na nám. Republiky, kde se měla podle oznamovatelky nacházet starší zmatená žena. Padesátiletá Plzeňanka, která stařenku našla sedět na lavičce podchlazenou a dezorientovanou, se až do příjezdu strážníků o ní starala. Sedmadevadesátiletá seniorka si nic nepamatovala, nevěděla, jak se na náměstí dostala, ani co je za den. Přivolaní záchranáři ji odvezli k vyšetření do nemocničního zařízení v Plzni na Lochotíně.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz