Cyrano bude inspirací pro malé divadelníky

Reklama

Festival Divadelní léto chystá již druhý ročník příměstského tábora, kde si děti na vlastní kůži vyzkouší divadelní tvorbu. Tábor začne 29. 6. tím, že se budou inspirovat společným zhlédnutím předpremiéry inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým v titulní roli. V dalších dnech děti pod vedením zkušených lektorů zakusí herectví, akrobacii, scénický šerm, scénografii i režii a společně vytvoří vlastní představení, které na závěr tábora sehrají před diváky na jevišti v Proluce v Křižíkových sadech.

Příměstský tábor Divadelního léta je určený dětem od 9 do 15 let a potrvá od soboty 30. 6. do středy 4. 7. 2018, každý den od 9 do 17 hodin v prostorách Papírny a v Proluce. Není třeba, aby účastníci měli s divadlem zkušenosti, vše bude probíhat zábavnými formami hry, improvizace, dobrodružných výzkumů a pokusů. „Naplno zapojíme své tělo, svůj hlas, svou fantazii a tvořivost, abychom společně vytvořili a následně divákům sehráli vlastní divadelní kus,“ slibuje lektor herectví Michal Ston.

 

Malým divadelníkům se budou jako lektoři věnovat divadelnice a výtvarnice Hana Stonová Prančlová, která učí Výtvarný a Literárně – dramatický obor na ZUŠ a divadlo rovněž hraje, režíruje a vytváří pro něj scénografii. Dále výborný zdravotní klaun Jana Wertigová, která také hraje a učí divadlo, Michal Ston, který učí na ZUŠ Literárně – dramatický obor, hraje a režíruje a také šermíř Jan Kec, lektor dětského ateliéru ve škole šermu.

Pro festival, který vloni oslavil deset let, je práce s mladými lidmi velmi důležitá. Studenti se zájmem o divadlo mají od počátku Divadelního léta možnost, zažít atmosféru festivalu jako brigádníci. Vznikl pro ně i projekt Open Art, díky němuž si mohli vyzkoušet určité divadelní profese. Někteří z nich studují v současné době divadelní školy a k festivalu se průběžně vrací.

 

Od loňského roku se Divadelní léto zaměřilo i na mladší věkovou skupinu 9 – 15 let. Dětem nabízí jedinečnou příležitost, zažít profesionální tvůrčí atmosféru a nahlédnout do zákulisí festivalu, který každý rok vytváří vlastní inscenaci. „Věříme, že Cyrano v režii Ivana Řezáče bude pro děti, které baví divadlo, velkou inspirací a že jim zhlédnutí inscenace v úvodu příměstského tábora dodá chuť do jejich vlastní tvorby,“ říká Marcela Mašínová, ředitelka Divadelního léta pod plzeňským nebem a předsedkyně PaNaMo, které festival pořádá. Spolek PaNaMo nabízí nevšední prázdninovou příležitost i dětem, které zajímají další obory. V umělecké dílně v Partolticích u Nepomuka se v termínu 9. – 13. července uskuteční třetí ročník příměstského tábora, tentokrát na téma Animovaný a hraný film.

Zájemci o příměstský tábor Divadelního léta (30. 6. – 4. 7. 2018) se mohou přihlásit na

e-mail: taborDL@seznam.cz, na požádání jim budou zaslány podrobné informace a přihláška.

Cena tábora je 2 600 Kč a v ceně jsou i dvě vstupenky na předpremiéru inscenace Cyrano 30. 6. od 20:30 v Proluce. Přihlášky budou přijímány do vyčerpání kapacity 18 dětí.

 

Cena příměstského tábora na téma Animovaný a hraný film v Partolticích (9. -13. 7. 2018) je také 2 600 Kč, zájemci se mohou informovat a přihlásit na e-mail: panamo@panamo.cz.

 

  1. Divadelní léto pod plzeňským nebem

Plzeň je jediným městem v republice, pro které každý rok vzniká profesionální divadelní inscenace zasazená do kulis historického centra. Hraje se vždy v červnu a červenci a návštěvnost se ustálila na 8 000 diváků. Letos se v divadelní arénu promění Proluka v Křižíkových sadech. Premiérovou inscenací budou Cyrano (30. 6. – 17. 7.), připraveny jsou i reprízy loňské úspěšné tragikomedie Akvabely (22. – 25. 7.) a novinka na závěr – Festival hereckých kapel (28. 7.). Chybět nebude ani doprovodný program. Vstupenky na festival se prodávají prostřednictvím www.goout.cz.

 


Zdroj:

Daniela Vítová

tiskový servis

mobil: 603 736 159

e-mail: d.vitova@volny.cz

www.divadelnileto.cz

www.panamo.cz

Reklama