Kam na výlet a za zajímavým programem 15. a 16. června

Půlka června a blížící se léto nenechá mnoho z nás o víkendu sedět doma. Navíc před prázdninami se roztrhl pytel s nabídkou různých sportovních, kulturních a gastronomických akcí. Kam vyrazit? Anytime přináší několik tipů.
.
Všechny chutě světa v Dobřichovicích, 15. červen

Na louce u zámku v Dobřichovicích můžete vyrazit již na 12. ročník food festivalu Všechny chutě světa. Atmosféra festivalu je vždy velice příjemná, a to nejen díky lokalitě ale především díky návštěvníkům, kteří nikam nespěchají a tráví zde často i celý den.I tento rok bude z čeho vybírat, budete moci ochutnat kavkazské speciality, indonéský dadar gulung, sušený hmyz, tuniský street food, indický pokrm tikka masala, ústřice, americké hamburgery, africkou samosu a spoustu dalšího. Na festivalu naleznete i místní drobné podnikatele, kteří nabízí módu, keramiku, oleje, šperky, svíčky a další. Dog corner bude taktéž součástí, kde naleznete psí restauraci, zvěřinové pamlsky, potřeby pro psy a další.Vezměte tedy s sebou i svého psího miláčka.

Guláš Fest Skočice u Přeštic, 15. a 16. červen
Pokud jste příznivcem klasického českého pokrmu i české hudby, nabízí se hudebně-kulinářský festival Guláš Fest ve Skočicích na Plzeňsku, navíc spojený s dětským dnem. Uvidíte soutěž týmů ve vaření kotlíkového guláše, který lze samozřejmě ochutnat. Celým dnem provede Petr Rychlý a zazpívá Petra Janů, Petr Rezek, Kabát Revival West, Agnes Rock nebo New Dragons. Děti zabaví klaunka Pepina, koně nebo skákací hrad. Akce se koná na koupališti, takže můžete spojit i s koupáním.

Barokní slavnost Vesper Luminum Panenské Břežany, 15. červen
 
Letos se poprvé uskuteční barokní slavnost v zámeckém parku horního zámku v Panenských Břežanech. Večer světel bude zahájen novodobou světovou premiérou komorní opery Espero Festeggiante (Oslavující Večernice) od Antonia Draghiho (1634-1700). Z historické partitury serenatu nastudoval barokní soubor Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka a taneční soubor Epochal Dances, v choreografii Veroniky Rehbergerové. Slavnostní večer bude zakončen barokním ohňostrojem od Theatrum pyrotechnicum. V rámci večera bude přístupná Santiniho kaple svaté Anny. Večerem vás bude provázet Soubor historického tance Mariane. Vesper Luminum je oslavou zahrad, hudby a světel, připomínající třpytivý barokní spektákl.

Tatra v Českém ráji, 15. červen
 
Tatra veteran car club Semily pořádá jízdu automobilů a motocyklů veteránů Tatra v Českém ráji. Soutěž je určena pro historické vozidla do roku výroby 1960Soutěž bude jedinečnou příležitostí k setkání se zdánlivě starými, přesto stále krásnými a plně funkčními veterány českých i zahraničních značek. Pořadatelé chtějí během soutěže při plnění různých úkolů připomenout účastníkům některé známé i méně známé osobnosti, památky a události z dějin našeho kraje, provést je krásnými partiemi Českého ráje a divákům po celé trati ukázat zajímavá historická vozidla. Start je na náměstí Českého ráje v Turnově. Trasa soutěže vede přes Příšovice, Srbsko, Kněžmost, Mnichovo Hradiště, Mohelnice nad Jizerou, Český Dub, Hodkovice nad Mohelkou do cíle ve Vesci pod Kozákovem. Vychutnat si atmosféru historických vozidel tak můžete na více místech a výlet spojit s procházkou po malebných místech Českého ráje.

Velká Jesenická 2024, 15. červen

Běžecký závod v blízkém okolí Prahy, navíc v krásném prostředí Průhonického parku, to je Velká Jesenická. Pojďte si zaběhnout závod na trati 5 km nebo 10 km. Připraveny budou i trasy pro malé závodníky. Většina trati vede krásným Průhonickým parkem, takže si všichni užijí hezké přírody. Závodníci se mohou vybrat a běžet trasu o délce 5 nebo 10 km. Letošní novinkou jsou týmové a štafetové závody. Každý, kdo absolvuje trasu, obdrží originální dřevěnou medaili a pěkný dárek od hlavního partnera. Účastníci závodu navíc obdrží kvalitní běžecké triko a vítězové v každé kategorii pak medaile, diplomy a věcné ceny od partnerů akce. 


Zdroj:

Klára Procházková

www.aspen.pr