Strážníci předali Policii ČR mladého graffiti umělce. Strážníci a úředníci kontrolovali bezdomovce

Sprejoval po zdi vodního kanálu.

Strážníci služebny Lochotín předali v pátek večer Policii ČR mladého graffiti umělce. Teenager, který nedávno oslavil šestnácté narozeniny, se rozhodl svým výtvorem „vyšperkovat“ zeď vodního kanálu u Lochotínského parku.  A důvod jeho počínání? Blízká zeď, kde mohl legálně sprejovat barvy, byla údajně zcela zaplněna jinými uměleckými kousky.

Strážníci a úředníci kontrolovali bezdomovce na Lochotíně.

Běžnou součástí práce strážníků je pravidelná kontrola míst, kde se zdržují osoby bez přístřeší. Strážníci preventivně prochází místa, kde tito lidé přespávají, mají zbudované provizorní přístřešky či postavené stany. Na jednu z těchto kontrol vyrazili minulý pátek také lochotínští strážníci v doprovodu místostarosty městské části Plzeň 1 Jiřího Uhlíka a zaměstnanců sociálního odboru. Společně se zastavili na šesti vytipovaných místech, na kterých zastihli desítku osob. Pracovníci sociálního odboru všechny oslovili s nabídkou různých variant sociální pomoci.

Domažlickou se řítil víc než stovkou, bez trestu nezůstane.

Strážníci služebny Dopravní skupiny vyrazili v sobotu kontrolovat dodržování povolené rychlosti v obci. Několik minut po třetí hodině odpoledne projížděl sledovaným úsekem ulice Domažlické řidič Toyoty Avensis, který si jednoznačně spletl vozovku se závodní dráhou. Rychlost zaznamenaná na radarovém zařízení byla vysoko nad povolenými padesáti kilometry za hodinu. Dvacetiletý řidič se místem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině. Po zastavení nemohli strážníci jeho počínání vyřešit na místě pokutou, proto jeho jednání postoupili do správního řízení. Tam mu za jeho spěch hrozí sankce od 7 do 25 tisíc a zákaz řízení v trvání od 6 do 18 měsíců.

Malá holčička utekla prarodičům při návštěvě zoo.

V neděli odpoledne obdrželi strážníci tísňové volání o malé holčičce, která sama pobíhá ulicí, svléká si oblečení a tvrdí, že její babička a dědeček jsou v ZOO. Okamžitě se proto vydali na místo poblíž dětského hřiště v Plzni na Vinicích, kde dívenku mezitím zastavili lidé, kteří událost oznámili a poskytli jí nezbytnou pomoc. Vzápětí se pustila hlídka do pátrání po jejích prarodičích. Vše bylo však složitější, než se zdálo. Dědeček s babičkou totiž napřed svou vnučku sami neúnavně hledali, dokonce jméno nechali později vyvolat u kasy. Když se obojí ukázalo jako bezvýsledné, teprve poté se obrátili na linku tísňového volání. V pořádku a nezraněnou předali strážníci brzy „malou tulačku“ zpět prarodičům.

 


Zdroj:

Jana Pužmanová
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň

Web: www.mpplzen.cz