Plzeň zvýšila náborový příspěvek pro nové strážníky na 100 tisíc korun

Zastupitelé města Plzně na svém únorovém zasedání schválili zvýšení náborového příspěvku pro nové strážníky z 30 na 100 tisíc korun. Částku 52 tisíc korun nově získá strážník po složení zkoušky odborné způsobilosti, zbylých 48 tisíc korun mu bude vyplaceno rovnoměrně v měsíčních příjmech v následujících dvou letech.

„Bezpečnost je pro naši koalici prioritou. Ihned po nástupu do funkce jsme napříč gescemi začali pracovat na opatřeních, u kterých věříme, že se v praxi osvědčí a povedou ke zlepšení bezpečnostní situace ve městě. Za čtyři měsíce máme první výsledky. Máme schváleného nového velitele strážníků, znovu jsme zavedli dvoučlenné hlídky a zvýšili jsme náborový příspěvek. Naše práce tím ale rozhodně nekončí,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Nového velitele Městské policie Plzeň Petra Nováčka plzeňští zastupitelé schválili rovněž v únoru. Devětapadesátiletý Petr Nováček označil aktivní nábor nových strážníků a navýšení stavů za svou prioritu. Funkce se ujme ihned poté, co splní povinné školení a zkoušku na Ministerstvu vnitra ČR. K městské policii Petr Nováček přešel z krajského ředitelství Policie ČR, kde naposled působil na pozici náměstka ředitele pro oblast ekonomiky.

„Městská policie hraje důležitou roli v zajištění bezpečnosti ve městě. V lepším a efektivnějším výkonu služby nás limituje podstav strážníků, kterých v Plzni chybí zhruba čtyřicet. V nové koalici jsme se rozhodli, že to změníme. Chceme zaměstnání u městské policie zatraktivnit a do řad strážníků přivést nové tváře. Věříme, že tomu zvýšení náborového příspěvku společně s dalšími opatřeními, která chystáme, pomůže,“ říká radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

Náborový příspěvek není jediným motivačním stimulantem pro uchazeče o práci strážníka.

„Městská policie Plzeň nabízí navíc celou řadu zaměstnaneckých benefitů, např. možnost získání služebního bytu, příspěvek na dovolenou, na Vánoce, příspěvek na sportovní aktivity, na jazykové kurzy a mnoho jiného“, vyjmenovává některé z výhod Tomáš Petřík, dočasně pověřen velením Městské policie Plzeň.

Více informací najdou zájemci na https://www.mpplzen.cz/aktuality/lang_72/stan-se-straznikem-v-plzni.aspx. Zvednutí náborového příspěvku má pomoci ke stabilizaci personálního stavu organizace.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz