Opilec zapálil kontejner. Mládež strhla ozdoby

V opilosti zapálil kontejner na tříděný odpad.

V neděli večer vyjížděly hlídky městské policie k oznámení o osobě zapalující kontejner na tříděný odpad na křižovatce ulic Americká x Pařížská. Když dorazili strážníci k místu, kontejner už hořel. Bylo proto nutné zbránit větší škodě na majetku. Strážník tedy odsunul hořící nádobu od ostatních a pokusil se oheň uhasit hasicím přístrojem ze služebního vozidla. Požár dohasili přivolaní hasiči.
Mezitím se podařilo operačnímu strážníkovi s pomocí záběrů z městského kamerového systému ustanovit možnou podezřelou osobu a zmonitorovat její pohyb. Hlídka městské policie služebny Bory podezřelého muže zadržela vzápětí v Goethově ulici. 28letý muž se k zapálení kontejneru přiznal. Provedená dechová zkouška u muže prokázala přítomnost 2,88 promile alkoholu v dechu. Noc muž strávil střízlivěním v protialkoholní záchytné stanici. Celá věc bude postoupena k dořešení Komisi pro projednání přestupků ÚMO Plzeň 3.

 

Na náměstí se bavila opilá mládež.

Neomluvitelnou zábavu si na nedělní půlnoc připravil jeden z partičky nezletilých mladých lidí bavících se na náměstí Republiky. V rámci rozptýlení strhl několik ozdob z dekorace na stáncích na Vánočních trzích a pokusil se je odcizit. Skupinku mladých lidí zastihli strážníci u morového sloupu, ještě s ozdobami. V průběhu dalšího prověřování se ukázalo, že většina z kontrolovaných nedosáhla věku 18let a jeden dokonce věku 15let. Vzhledem k předchozímu přiznání k tomu, že popíjeli alkohol, byla u každého z nich provedena dechová zkouška. Přístroj Dräger vykázal nejmenší hodnotu hladiny alkoholu v dechu 1,12 promile, nejvíce pak 1,75 promile. Věc související s krádeží ozdob si převzala k dořešení Policie ČR, případ nezletilých podnapilých osob bude řešit OSPOD ÚMO Plzeň 3.


Zdroj:

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí Městské policie Plzeň

Web: www.mpplzen.cz