Strážníci našli muže v pátrání. Psy vrátili majitelům

Strážníci našli muže, po němž pátrali policisté.

Strážníkům ze služebny Městské policie Plzeň-Slovany se podařilo vypátrat policií hledaného muže. Po pohřešovaném 42letém muži republikoví policisté vyhlásili 18.listopadu celostátní pátrání.

Ve čtvrtek po desáté hodině večer byli slovanští strážníci na kontrole pod mostem Milénia v Železniční ulici, kde jejich pozornost upoutala tvář přítomného muže. Poté, co muž hlídce prokázal svoji totožnost a lustrací v policejních evidencích se potvrdilo, že se jedná o zájmovou osobu pro kolegy z PČR, byl 42letý muž převezen strážníky na policejní oddělení a předán mužům zákona k dalším úkonům.

 

Zatoulané psy vrátili strážníci majitelům.

Dva chovatelé se mohli ve čtvrtek těšit z návratu svých psích mazlíčků.

Se svým zhruba tříletým německým ovčákem se vydala dopoledne na procházku 38letá žena, ale pes se jí při venčení vytrhl z ruky a utekl. Následně pak vběhl do obchodu v Gerské ulici. Strážníci ze skupiny odchytů, kteří si psa od nálezkyně převzali, dohledali u zvířete identifikační čip a v registru telefonní číslo na majitelku. Žena si posléze svého psa přišla na místo vyzvednout.

Díky implantovanému identifikačnímu čipu se podařilo téhož dne odpoledne ještě předat 33letému chovateli zatoulaného křížence německého ovčáka, který se mu zaběhl při venčení v Plzni ve Skvrňanech.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz