Vyhazovala odpad z kontejneru. Incident před hudebním klubem

Incident před hudebním klubem na Lochotíně.

Po ráně do obličeje skončil muž na zemi.

Z pátku na sobotu dohlíželi strážníci městské policie jako obvykle před hudebním klubem v Lidické ulici na veřejný pořádek, kde po jedné hodině v noci došlo k fyzickému napadení. Poblíž schodů směrem k zastávkám MHD zahlédla hlídka jen padající osobu k zemi a okamžitě se tam proto rozběhla, aby zjistila, co se stalo.  Na zemi a v bezvědomí s krvavým šrámem na hlavě tam ležel mladý muž. Strážník mu opatrně vytáhl zapadlý jazyk a uložil jej do stabilizované polohy. Záchranáře přivolal již jeden z přihlížejících. Druhý člen hlídky mohl mezitím mladíky, kteří z místa předtím odcházeli vyzvat, aby věc vysvětlili. Podle výpovědi 19letého mladíka měl ležící muž předtím uvnitř klubu obtěžovat dívky a vše mělo vygradovat venku, kdy se měl pokusit napadnout jednoho z přítomných. On se napadeného snažil ochránit a útočníka udeřil pěstí do obličeje, ten po ráně skončil na zemi. Záchranáři si muže převzali k ošetření a případem se dále zabývají policisté.

 

Chtěl ukrást výfuk z odstaveného auta.

Městský kamerový systém pomohl k jeho zadržení.

Pozornosti strážníka obsluhujícího městský kamerový systém neušlo v sobotu v poledne počínání mladého muže, který vnikl neoprávněným způsobem do objektu odtahového parkoviště v Regensburské ulici.  Na místo proto neprodleně vyslal hlídky městské policie. Ty perimetr objektu zajistily tak, že neměl muž žádnou šanci utéct. Čtyřiatřicetiletého muže strážníci zadrželi a předali policistům. Strážníkům přiznal, že si chtěl po překonání plotu z jednoho odstaveného vozidla odnést výfuk. Aby jej demontoval, vybavil se k tomu aku úhlovou bruskou.

 

Vyhazovala odpad z kontejneru.

Ženu pod vlivem drog odvezli záchranáři.

V sobotu odpoledne vyjela hlídka slovanských strážníků do Sušické ulice k případu ženy vyhazující odpad z kontejneru. Hned po jejich příjezdu na místo bylo zřejmé, že s ženou není něco v pořádku, evidentně byla pod vlivem OPL. Lehala a sedala si na zem, zmateně pobíhala k silnici a nahlas něco vykřikovala. Během projednávání záležitosti se její chování značně změnilo až na nekontrolované.

Strážníci z toho důvodu informovali zdravotnickou záchrannou službu, která si 29letou ženu převzala do své péče a převezla ji do FN Plzeň-Lochotín na oddělení psychiatrie.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz