Tým seniorů uspěl na mezinárodních hrách

Osmičlenný reprezentační tým seniorů z Plzeňského kraje, který nominovala Rada seniorů Plzeňského kraje, se dnes setkal s hejtmanem Josefem Bernardem a radní pro oblast zdravotnictví Milenou Stárkovou. Seniorský tým složený ze čtveřice mužů a čtveřice žen uspěl na Mezinárodních sportovních hrách seniorů 2019, které se uskutečnily v červenci letošního roku v Českých Budějovicích.

V konkurenci 23 družstev, z toho 3 družstva byla mezinárodní účasti z Polska, Slovenska a Maďarska, senioři z Plzeňského kraje získali druhé místo. V předchozích třech ročnících soutěže získali první místo.

Soutěžilo se v deseti disciplínách, které byly pro ženy i muže stejné. Byly mezi nimi šipky, hod kriketovým míčkem, střelba na branku nebo běh. Atmosféru si senioři pochvalovali jako přátelskou a zároveň soutěživou, protože setkávání na mezinárodních hrách je už řadu let tradicí, upevňuje sociální vazby, sportovního ducha i přináší vzdělávací prvky.

“Sport je styl života, jeho náplň a jsem velmi hrdý na to, že i v tomto seniorském věku je pro řadu lidí právě sport důležitou součástí života. A jsme velmi rád, že právě naši senioři patří mezi nejzdatnější sportovce,” uvedl hejtman Josef Bernard při setkání.

Úspěšný tým:

Ladislav Verner, Domažlice

Marieta Chloubová, Plzeň

Dana Herbriková, Domažlice

Marta Nováková, Plzeň

Bedřich Řechka, Domažlice

Jan Královec, Domažlice

Miroslav Fait, Plzeň

Alena Konopíková, Domažlice


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

Oddělení mediální komunikace a marketingu

www.plzensky-kraj.cz