Kotlíkové dotace

Karlovarský kraj začal od 1. července přijímat kotlíkové dotace

(1. 7. 2019 Karlovy Vary)  Žadatelé mají k dispozici elektronický systém, díky kterému nemusí přijít na úřad podat žádost osobně. Po odeslání elektronické žádosti je třeba doručit do deseti pracovních dnů listinné dokumenty na podatelnu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech. Celkem kraj rozdělí přes 66 milionů korun.

Ve třetí vlně kotlíkových dotací mohou o dotaci požádat majitelé rodinných domů, v nichž se nachází kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním nesplňující 3, 4 a 5. emisní třídu. Tu žadatelé zjistí z dokladu o kontrole technického stavu, který přikládají k žádosti o dotaci. „Na pořízení tepelného čerpadla či kotle na biomasu jde o dotaci do výše 120 000 korun, propláceno je 80 procent způsobilých výdajů, a na pořízení plynového kondenzačního kotle je dotace do výše 95 000 korun, propláceno je 75 procent způsobilých výdajů. Kombinované kotle na uhlí a biomasu už podporu nezískají,“ uvedl náměstek hejtmanky Dalibor Blažek.

Pro žadatele jsou na krajských stránkách https://kotliky.kr-karlovarsky.cz/postupy.html připravena instruktážní videa a chatovací okénko, díky nimž lze celý proces podávání žádostí bez problému zvládnout. „Podle připravených žádostí v systému je jasné, že bude o kotlíkové dotace opět velký zájem, proto doporučujeme lidem, aby s podáním žádosti neotáleli a žádost si podali co nejdříve,“ dodal Dalibor Blažek.