Alkoholem zmožení lidé nezvládali dostatečně své jednání

Dobrou místní a osobní znalost zužitkovali strážníci ze stanice Územně strážní služby, kteří v průběhu úterní služby našli dvě osoby hledané PČR.

V prvním případě šlo o čtyřiatřicetiletého muže. Pozornosti hlídky neušel při pochůzce sadovým okruhem. Strážníci měli o něm povědomí, že se může jednat o osobu hledanou PČR.  To se posléze potvrdilo. Hlídka muže ztotožnila a provedla následně lustraci v policejních evidencích. Při ní bylo zjištěno, že je muž veden v požadavcích PČR.

I ve druhém případě šlo o muže. Strážníci ho našli v Kamenické ulici, kde ležel na chodníku. Podle svých slov tam jen odpočíval. Během hovoru se jim ale neopomněl pochlubit tím, že se měl dostavit k výslechu na PČR, avšak tak neučinil. Dalším prověřováním vyšlo najevo, že se nachází v pátrání OO PČR Plzeň Slovany.

 

Pod přemírou vypitého alkoholu nezvládali své jednání.  Řeč je o dvou osobách, které během úterý převezli strážníci k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Před půl čtvrtou odpoledne sbírala hlídka opilého muže na rohu ulic Kardinála Berana a Tylova. Ani s pomocí strážníků se nebyl schopen postavit na vlastní nohy. Nebylo divu, když mu dali dýchnout, přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu ukázal hodnotu 3,3 promile.

Ve večerních hodinách pak vyjela hlídka k případu do ulice Karlova. Na chodníku zde posedávala opilá žena. Pomoci se jí snažila její kamarádka, která ji podpírala. Žena byla v takovém stavu, kdy se nezvládla sama postavit. Když se pokoušela vstát, tak opakovaně padala na zem. Kvůli silné opilosti u ní nebylo možné provést na místě dechovou zkoušku.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
Perlová 3, 301 00, Plzeň
Tel: +420 378 036 902, +420 724 095 017
E-mail: puzmanova@plzen.eu
Web: www.mpplzen.cz