Další nové vozy

Zdravotnická záchranná služba prošla třetí vlnou obnovy vozového parku

Zdravotničtí záchranáři v našem regionu mají 5 nových přírůstků ve svém vozovém parku. Moderní vozidla nahradí poslední nejstarší sanitky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které mají najeto více než 300 tisíc kilometrů a jsou tedy daleko za doporučenou životností sanitních vozidel.

„Obnova vozového parku byla zahájena v roce 2014 systémem 5+1, to znamená pět sanitních vozidel rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jedno vozidlo Rendez Vous (RV). Pro letošní rok jsme pořídili 5 sanitních vozidel RZP a s postupnou pravidelnou obnovou počítáme i v budoucnu,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Jiří Smetana.

Jak připomněl krajský radní Jan Bureš, s náklady na nové sanitky se počítá každoročně v rozpočtu organizace. „Celková hodnota v současnosti pořizovaných vozů dosahuje 15, 2 milionu korun. Sanitky budou sloužit na výjezdových základnách v Sokolově, Chebu, Nejdku, Horním Slavkově a Kraslicích a pomáhat lidem prakticky napříč celým krajem,“ vysvětlil Jan Bureš a dodal: „Každoroční obnovou vozového parku má záchranka stále provozuschopná vozidla a její vozový park nezestárne. Tento systém je optimální i pro kraj, neboť s náklady na pořízení nových sanit už předem počítáme při sestavování krajského rozpočtu.“

Sanitní vozidla (RZP) typu C na podvozku WV Transporter  T6 s výkonem 150 kW a pohonem 4×4 mají větší pracovní prostor pro záchranáře a lékaře při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Zároveň disponují vzduchem odpruženou nastavitelnou zadní nápravou pro větší komfort pacientů při následném transportu do zdravotnického zařízení.

TZ: ZZSKK