Ples Plzeňského kraje ve filmovém stylu

Jubilejní patnáctý krajský ples s podtitulem filmové milénium se uskuteční v plzeňském Parkhotelu v sobotu 3. února 2018. Na plese si návštěvníci tentokrát připomenou fil­my světové kinematografie přelomu milénia a představí se jim řada skvělých hostů. Vystoupí tu Pražský filmový orchestr, Ondřej Ruml, Martin Chodúr a Revival Olympic. Večerem budou provázet Petra Vraspírová a Libor Bouček. Vstupenky jsou v prodeji na www.ticket-art.cz.

 

Pražský filmový orchestr

Několik českých symfonických orchestrů se občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populár­ní nebo filmové hudby. Těleso, které před jedenácti lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje vý­hradně na interpretaci filmové či muzikálové hudby živě na pódiu. Na repertoáru má hudbu z Harryho Pottera, Pána prstenů, Indiana Jonese, Jurského parku, Star Wars, Pirátů z Karibiku, Čelistí nebo z filmů o Jamesi Bondovi. Občas dojde i na hudbu z Mission Impossible, Rockyho nebo z komedií s Luisem de Funésem. Českou filmovou hudbu zastupuje řada skladeb, v nichž hlavní roli hraje jazz a swing.

 

Martin Chodúr

Zpěvák a hudebník Martin Chodúr je vítěz historic­ky prvního ročníku soutěže Česko Slovensko hledá Superstar z roku 2009 a patří mezi nejvšestrannější zpě­váky mladé generace. Od vítězství v Superstar se prezen­tuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, muzikálu, šansonu a filmových písní. Vedle talentu a muzikálnosti ho k repertoárové všestran­nosti opravňuje mimořádná technická vybavenost a hlas mnohovrstevnaté barevnosti a tříoktávového rozsahu. Česká populární hudba zkrátka neměla od dob vrchol­ných výkonů Karla Gotta, Waldemara Matušky, Karla Hály a Karla Černocha zpěváka takových možností a takové­ho pěveckého citu a všestrannosti, jakým se jeví právě Martin Chodúr. V roce 2010 vydal své debutové album Let´s Celebra­te. Pop rockové skladby s rokenrolovým nádechem si napsal sám a doplnil je o cover písně Paparazzi z re­pertoáru americké zpěvačky Lady Gaga. Album mu pokřtili Karel Gott a Ondřej Hejma. V roce 2011 založil svou doprovodnou skupinu MACH, se kterou koncer­tuje dodnes.

Kromě své skupiny si Martin Chodúr zazpíval už třeba s Janáčkovou filharmonií, Big bandem Gustava Broma, Orchestrem Václava Hybše, se skupinou Pájky Pájk Martina Kumžáka a řadou dalších. Na jevišti stál spo­lu s Karlem Gottem, Danem Bártou, Bárou Basikovou, Janou Kirschner a mnoha dalšími zpěváky. Jako autora jej oslovují takové osobnosti, jako je Hana Zagorová či Karel Gott.

 

Ondřej Ruml

Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk a po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval s různými jazzovými a funkovými for­macemi či se swingovými bigbandy.

V roce 2009 ztvárnil hlavní roli v lyrikálu Michala Horáč­ka a Petra Hapky Kudykam, který uvedla Státní opera v Praze. Následovaly muzikálové role v Johance z Arku, Quasimodovi či Hamletovi. V současnosti hostuje v roli Hajného ve studiu Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které získalo Zlatou desku.

 

Revival Olympic Domažlice

V sále Conferenza bude hrát kapela, která vznikla kon­cem roku 2003 tak, že si dva kolegové v práci řekli, že zkusí založit kapelu. Sehnali pár kamarádů a začali zkoušet a hrát to, co je bavilo: písničky skupiny Olympic. Snad proto, že písnič­ky Olympicu jsou nesmrtelné a všem muzikantům byly vždycky blízké, rozhodli se vypustit vlastní tvorbu a vy­stupovat pouze s tímto repertoárem.

 

Zdroj: Tiskové zprávy Plzeňského kraje

LPP