Lázeňské lesy Karlovy Vary posílají stavební materiál na bouří postiženou Moravu

Řezivo vhodné na opravu domů po ničivé bouři zašle na Moravu město Karlovy Vary prostřednictvím své příspěvkové organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary. Stavební materiál vystačí na rekonstrukci dvaceti střech. Distribuci řeziva na místě zajistí Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje, který již v postižených obcích pomáhá. Město chce darováním v současné době nedostatkového materiálu podpořit místí obyvatele a zároveň jít příkladem dalším vlastníkům lesních pozemků.

Smrkové řezivo – střešní latě a prkna v celkovém množství 40 m3 a hodnotě 350 tisíc korun – bude použito na opravu škod po tornádu, které se prohnalo moravskými obcemi v minulém týdnu v noci ze čtvrtka na pátek. Darované množství vystačí na rekonstrukci dvaceti střech.

Dříví zprostředkují obyvatelům hasiči

„Chceme lidem v postižených obcích nabídnout rychlou pomoc a sám cítím, že stavební řezivo se nyní stává nedostatkovým zbožím,“ vysvětluje ředitel příspěvkové organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary Stanislav Dvořák.

Dodání dříví zajistí v postižených obcích Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. Ten již v tuto chvíli pomáhá místním občanům s odstraňováním škod. Zároveň dohlédne na využití řeziva pro skutečně poškozené domy.

 

Řezivo bude na požadovaný rozměr zpracováno na pile lázeňských lesů

Stavební řezivo na opravu střech bude řezáno na univerzální rozměr 6×4 cm. Využít půjde na všechny typy střech a krytin. Materiál bude standardně řezán ze smrku vytěženého přibližně před měsícem.

Náměstek primátorky, Petr Bursík, vysvětluje záměr města Karlovy Vary: „Chceme jít příkladem jako vlastník lesních pozemků a ukázat, jak lze pomoci obyvatelům postižených obcí a poskytnout jim praktický stavební materiál, který v dnešní době není běžně dostupný a mnohdy se na něj čeká několik týdnů, až měsíců.“

Pila lázeňských lesů slouží k pořezu jehličnaté i listnaté kulatiny a ročně se zde zpracuje přibližně 15 % celkového objemu dříví vytěženého v městských lesích.

 


Zdroj:

Helena Kyselá

tisková mluvčí

www.mmkv.cz