Zrušení projektu výrobního závodu Behr v Ostrově

12.09.2012 20:01

Společnost Behr, která se připravovala na otevření nového výrobního závodu v Ostrově, oznámila zrušení projektu. V Karlovarském kraji tak nevzniknou stovky nových pracovních míst.

 

S politováním jsem se dozvěděl, že významný světový výrobce klimatizačních jednotek pro automobilový průmysl, společnost Behr nebude v průmyslové zóně v Ostrově stavět svůj nový výrobní závod.

Je to velmi špatná zpráva nejen pro Ostrov, ale i pro celý Karlovarský kraj. Od projektu společnosti Behr jsem očekával, že vytvoří několik set pracovních míst a pomůže tak vyřešit jeden z nejpalčivějších problémů regionu - nezaměstnanost. Avizovaných více než tisíc pracovních míst znamenalo, že by se společnost Behr stala jedním z nejvýznamějších zaměstnavatelů v kraji. Plány přitom byly natolik reálné, že práce na stavbě nové továrny již začaly.

I přes značné úsilí, které všichni této významné investici věnovali, se v dnešním globalizovaném světě stává, že firmy musí reagovat na poklesy odbytů i tak, že přehodnotí své investiční záměry. Ke zrušení projektu výrobního závodu v Ostrově došlo právě z těchto důvodů.

Všichni, kteří pomohli k úspěšné realizaci, si zaslouží poděkování a jsem přesvědčen, že pro úspěch projektu udělali maximum. Nezbývá, než věřit, že jde pouze o dočasné pozastavení tohoto projektu.

 

 

Mgr. Petr Šindelář, LL.M.

Lídr ODS pro krajské volby 2012

 

Klára Pechanová

Account Manager

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·