ZRANĚNÁ KUNA JE JIŽ V DOBRÝCH RUKÁCH

26.06.2014 14:25

Setkání se strážníky městské policie nemusí být vždy setkáním, po kterém následuje sankce za spáchaný přestupek. Náplň práce strážníků městské policie je velice pestrá a vyžaduje v mnoha ohledech dávku odbornosti. Jednou z odborných činností, je například odchyt potulujících se zvířat nebo zvířat zraněných, na která upozorňují občané města. 

 

Ve středu 25.6.2014 byla hlídka karlovarské městské policie vyslána operačním střediskem do městské části Drahovice konkrétně do ulice Národní, kde se dle oznamovatelky měla pohybovat kuna zřejmě s nějakým zraněním. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že se opravdu jedná o kunu se zraněnou končetinou, ocasem a s oděrky na hlavě a zádech. Kuna byla tedy strážníkem odchycena. 

 

Nastává ovšem problém, kam taková zvířata umístit. Pracovníci operačního střediska městské policie absolvovali menší telefonický maratón, aby nakonec uspěli u paní Šimkové z útulku Macík v Horním Žďáru, která souhlasila s tím se zvířete ujme. Strážníci zraněné zvíře převezli do katastrálního území města Ostrov nad Ohří k veterinárnímu ošetření, tam se veterinář postaral nejen o zranění zvířete, ale následně byla kuna předána do dobrých rukou ošetřovatelů útulku Macík. Městská policie děkuje za spolupráci.

 

Bc. Magdaléna Kovářová Dis.

Oddělení prevence a dohledu, MP KV

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·