Zlatý erb 2012: Z prvních míst se radovaly Rokycany, Čížkov a Kvíčovice

14.03.2012 14:18

 

Plzeň, 14. 3. 2012 - 14. ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republikyZlatý erb 2012 zná své vítěze. Ve Zlatém erbu soutěžila města a obce Plzeňského kraje se svými oficiálními webovými stránkami a elektronickými službami. Na krajském úřadu byly dnes vyhlášeny i zvláštní ceny.

Soutěží se ve třech tradičních kategoriích, o nejlepší webové stránky města, o nejlepší webové stránky obce a o nejlepší elektronickou službu.

Nejlepší webové stránky města podle výsledků odborné poroty město Rokycany, jako druhé se umístily Blovice a bronz patří Bělé nad Radbuzou.

Ocenění za nejlepší webové stránky obce si převzal starosta Čížkova Zdeněk Tomášek, cenu za druhé místo si odnesl starosta obce Vrčeň Petr Mašek a z třetího místa se radoval starosta Horní Bělé Radek Pešík.

V kategorii Nejlepší elektronické služby zvítězily Kvíčovice za posílání informací obecního rozhlasu e-mailem, stejně jako druhý Tlumačov a třetí místo získal Holýšov za zvukové nahrávky zasedání zastupitelstva umístěné na portálu.

Cenu veřejnosti získala ve 14. ročníku soutěže Zlatý erb Obec Slatina.

V každé kategorii soutěžilo zhruba 20 obcí, které hodnotila desetičlenná porota. Smysl soutěže Zlatý erb je nejenom ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování jejich práce,říká k soutěži Zlatý erb náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Vítězové jednotlivých kategorií postoupí do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS dne 2. 4. 2012 v Hradci Králové.

Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award a jako vítěz soutěže Český zavináč 2011.


 

O soutěži:

Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·