Zítra začínají výluky na tratích v Karlovarském kraji

03.04.2014 13:01

Nepřetržité výluky Správy železniční dopravní cesty na dvou hlavních tratích v Karlovarském kraji ovlivní dálkovou i regionální osobní železniční dopravu. Vlaky budou jezdit podle výlukových jízdních řádů, které jsou odlišné od pravidelných, navíc výlukové jízdní řády budou platit i na navazujících tratích z důvodu zachování přípojů.

 

Výluka v úseku Dolní Žandov – Lipová u Chebu

Od 4. dubna nepřetržitě do 1. května 2014 se uskuteční výluka mezi stanicemi Dolní Žandov a Lipová u Chebu na trati Planá u Mariánských Lázní – Mariánské Lázně – Cheb. Vlaky v úseku Planá u Mariánských Lázní – Cheb pojedou podle výlukového jízdního řádu.

Dálková doprava (rychlíky):

Za všechny rychlíky v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně pojede náhradní autobusová doprava

·         Za vlak SC Pendolino  511 pojedou v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov (– Mariánské Lázně) autobusy. Pojede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Mariánské Lázně a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

·         Za vlak SC Pendolino 515 pojedou v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov autobusy. Pojede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Dolní Žandov a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

·         Vlaky  SC Pendolino  512 a 516  v úseku (Mariánské Lázně –) Dolní Žandov – Františkovy Lázně a opačně nahradí autobusy. Cestující jedoucí do Chebu (vyjma cestujících s jízdními koly) vystoupí ve stanici Mariánské Lázně a použijí autobusový spoj Mariánské Lázně – Cheb. Cestující jedoucí do Františkových Lázní a cestující s jízdními koly pokračují vlakem až do stanice Dolní Žandov, kde přestoupí na autobusový spoj Dolní Žandov – Františkovy Lázně. Autobusový spoj za vlak SC 516 pokračuje z Františkových Lázní do Chebu.

·         Některé rychlíky zastavují v úseku Mariánské Lázně – Dolní Žandov navíc náhradou za osobní vlaky ve stanicích Valy u Mariánských Lázní a Lázně Kynžvart a jejich přípojné autobusové spoje na zastávkách náhradní dopravy „Dolní Žandov, pomník“ a „Ždírnice“ (pouze ve směru Dolní Žandov – Cheb, autobus zastavující na těchto zastávkách je v Dolním Žandově řazen vždy jako poslední).

Náhradní autobusy za rychlíky ve směru Praha – Cheb přijíždí do Chebu o cca 25 minut později, než je pravidelný příjezd vlaku.

Rychlíky ve směru Cheb – Praha odjíždějí ze stanice Cheb o cca 20 – 25 minut dříve, než je pravidelný odjezd vlaku.

 

Regionální doprava (osobní vlaky):

Místo všech osobních vlaků v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně pojedou náhradní autobusy. Jízdní řád autobusů je odlišný od jízdního řádu vlaků, někdy velmi výrazně!

·         V úseku Cheb – Lipová u Chebu jezdí vlaky podle upraveného jízdního řádu. Na tyto spoje navazují autobusy linky Z.

·         Čtyři osobní vlaky v úseku Dolní Žandov – Mariánské Lázně a opačně nepojedou a místo nich staví ve všech stanicích rychlíky.

Po dobu výluky budou jako náhrada za odřeknuté vlaky zavedeny dvě autobusové linky:

·         Přímá autobusová linka (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „P“) pojede po trase Cheb – Dolní Žandov a opačně.

·         Zastávková autobusová linka (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „Z“) pojede po trase Lipová u Chebu – Salajna – Dolní Žandov. V Lipové u Chebu navazuje na vlaky Cheb – Lipová a opačně.

·         Změněny jsou i časy odjezdů a příjezdů u některých osobních vlaků v úsecích Dolní Žandov – Mariánské Lázně – Planá u Mariánských Lázní a opačně.

·         S ohledem na počet náhradních autobusů je nutné u skupinových přeprav cestujících (školní výlety, turistické akce apod.) o počtu 15 a více osob (u spojů linky Z 5 a více osob) nahlásit požadavky na přepravu. Požadavek musí obsahovat číslo spoje, počet cestujících, nástupní a cílovou stanici na trati a telefonický kontakt na objednavatele. Přepravu cestujících na invalidním vozíku lze v náhradním spoji zajistit pouze na základě předem uplatněné objednávky. Výše uvedené požadavky je potřeba uplatnit alespoň tři pracovní dny předem telefonicky nebo e-mailem na těchto pracovištích Českých drah:

■      Informační centrum Karlovy Vary, tel. 972 442 559 (denně 7:30 – 18:00 hod), e-mail: KVR@cdcentrum.cd.cz,

■      ČD centrum Cheb, tel. 972 443 505 (denně 7:00 – 18:00 hod), e-mail: CHB@cdcentrum.cd.cz,

■      Callcentrum ČD: tel. 840 112 113 (nepřetržitě), e-mail: info@cd.cz.

Výluka v úseku Cheb – Sokolov

Od 4. dubna nepřetržitě do 30. července 2014 se uskuteční výluka z důvodu modernizace v úseku Cheb – Sokolov na trati Cheb – Karlovy Vary – Chomutov

·        Některé osobní a spěšné vlaky nepojedou a místo nich rychlíky zastaví ve všech stanicích. Naopak budou po dobu výluky jezdit spoje navíc. Bude platit výlukový jízdní řád. Z důvodu návaznosti spojů je upravený jízdních řád vlaků i na dalších tratích, konkrétně Loket – předměstí – Nová Role, Cheb – Luby u Chebu a Cheb – Hranice v Čechách.

·        V období od 2. do 31. května se zcela zastaví železniční doprava v úseku Nebanice – Kynšperk nad Ohří, za vlaky pojede náhradní autobusová doprava a bude platit jiný, mírně odlišný výlukový jízdní řád.

Výluka v úseku Adorf – Františkovy Lázně – Bad Brambach

Od 26. března do 13. dubna se uskuteční výluka v Německu mezi stanicemi Adorf a Bad Brambach. Tato výluka se dotkne i spojů na českém území v úseku Františkovy Lázně – Bad Brambach:

·        Po dobu výluky bude místo vlaků zavedena náhradní autobusová doprava po trase Františkovy Lázně – Bad Brambach – Adorf. Na českém území budou autobusy zastavovat pouze na zastávce „Vojtanov, tržnice“.

·        Ve Františkových Lázních je zajištěný přípoj na vlaky jedoucí podle výlukového jízdního řádu. Z Chebu odjíždějí o 19 minut dříve, do Chebu přijíždějí o 10 – 20 minut později.

·        Na českém území pojedou vlaky v úseku Cheb – Františkovy Lázně – Plesná podle upraveného jízdního řádu: ve směru Plesná – Cheb pojedou o 17 minut dříve, ve směru Cheb – Plesná o 9 minut později. Poslední vlak do Plesné s odjezdem z Chebu v 18:06 pojede podle pravidelného jízdního řádu.

·        Z důvodu výluk na jiných tratích na Chebsku bude od 4. do 13. dubna platit výlukový jízdní řád v obměněné podobě, časy odjezdů vlaků z Plesné ani časy odjezdů spojů náhadní dopravy se nemění.

České dráhy žádají cestující o pochopení a omlouvají se za vzniklé komplikace. Všechny informace jsou k dispozici ve všech dotčených stanicích a zastávkách, na webu Českých drah www.cd.cz/omezeniprovozu i u operátorů Kontaktního centra Českých drah na lince 840 112 113.

 

Mgr. Radka Pistoriusová          

tisková mluvčí ČD 

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·