Ženou regionu za Karlovarský kraj je Michaela Valentová

19.05.2017 21:13

 

 

Vítězkou osmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Karlovarský kraj stala Michaela Valentová, odvážná žena, která se nebála postavit zákeřné nemoci a zároveň začít pomáhat nejen skrze Běh s čelovkou nebo spolek Pomáhej srdcem. Slavnostní předání se uskutečnilo ve čtvrtek 18. května v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů předala hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová.

Hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová s finalistkami

 

„Soutěž Žena regionu podporuji. Jde o veřejně prospěšný projekt, který má za cíl ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci, což je velmi chvályhodné. Ukázalo se, že i Karlovarský kraj má nespočet mimořádných žen. Bylo velmi zajímavé seznámit se s jejich příběhy. Všechny obětují svůj volný čas pro ostatní a rozhodně zaslouží veřejné uznání,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

 

 

Vítězkou 8. ročníku projektu Žena regionu se na základě hlasování veřejnosti stala Michaela Valentová. Té se život otočil naruby, když v roce 2013 zjistila, že má roztroušenou sklerózu. Čím více začala do tajů nemoci pronikat, tím více jí docházelo, jak málo se o ní mluví. Rozhodla se to změnit. „Samotná nemoc je sice nevyléčitelná, ale dá se s ní pracovat. Jen to není zadarmo. Pomoc potřebují především nemocnice a nejrůznější centra, která se specializují na roztroušenou sklerózu," vysvětlila Michaela Valentová. V roce 2014 uspořádala první Běh s čelovkou. Výtěžek z akce byl věnován teplické nemocnici. Z běhu se postupně stala tradice a Michaele došlo, že tohle je směr, kterým se chce ubírat dál. V roce 2016 založila spolek Pomáhej srdcem, jehož cílem je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji nejen s roztroušenou sklerózou, ale i s dalšími zákeřnými nemocemi.

Vítězka ankety Žena regionu

Michaela Valentová

Profese: Administrativní pracovnice

Michaela Valentová je nejen žena se srdcem na dlani, ale i obrovská bojovnice. Ještě v roce 2012 byla zdravá žena a spokojená máma dvou dětí. O rok později se jí život otočil naruby. Život jí zkřížila roztroušená skleróza. Čím víc začala do tajů této nemoci pronikat, tím víc jí docházelo, jak málo se o ní mluví. A jak moc je rozšířená nejen v její věkové skupině, ale také mezi dětmi. Samotná nemoc je sice nevyléčitelná, ale dá se s ní pracovat. Jen to není zadarmo. Pomoc potřebují především nemocnice a nejrůznější centra, která se specializují na roztroušenou sklerózu. A tak vznikl v roce 2014 nápad uspořádat první Běh s čelovkou. Výtěžek z akce byl věnován teplické nemocnici. Z běhu se postupně stala tradice a Michaele došlo, že tohle je směr, kterým se chce dál ubírat. V květnu 2016 založila spolek Pomáhej srdcem z. s. Cílem je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji nejen s roztroušenou sklerózou, ale i s dalšími zákeřnými nemocemi. Dětem a jejich rodinám. Všem hendikepovaným s různou formou postižení. Protože tito lidé nepotřebují politovat. Potřebují osvětu, upřímný zájem a naši pomocnou ruku.

 

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR aKarlovarského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·