ZE SLUŽBY MĚSTSKÉ POLICIE

19.10.2012 18:12

Krádeže kovů jak na běžícím páse

Strážníci městské policie se stále více setkávají s krádežemi kovů v jakékoli podobě. Nejčastěji přistihnou tzv. „vypalovače kabelů“, kteří kvůli nepatrnému zisku způsobují desetitisícové škody. Po velkém červencovém úlovku, se hlídce v úterý v noci na základě oznámení občana podařilo zadržet šestadvacetiletého muže (bezdomovce), který od karlovarského obchodního domu zcizil kovový požární žebřík o délce 6 metrů. Muž jej převážel do sběrných surovin na nákupním vozíku. Odhadovaná škoda na majetku činí desítky tisíc. Všímavým občanům děkujeme za tyto podněty.

 

 

… a zase ti kuřáci … u škol

Ve středu proběhla pod taktovkou oddělení prevence městské policie další kontrolní akce zaměřená na kuřáky z řad dětí. Tentokrát přišla na řadu ZŠ Konečná. Strážníci zjistili pět chlapců z deváté třídy. Preventisté následně projednali toto chování s žáky za přítomnosti vedení školy a cestou systému včasné intervence bude informováno i oddělení sociálně-právních ochrany dětí.

Dnes na podnět vedení školy v Ondřejské ulici strážníci vyřešili blokovými pokutami 5 studentů za kouření v budově školy. Ukazuje se, že dobrá spolupráce vedení škol a oddělení prevence MP přináší plody.

Mládeži, 31.10.2012 proběhne další akce. Místo a čas neupřesníme a tak by možná stálo si tento den vyhlásit, jako den bez cigaret.

 

 

 

Bc. Marcel Vlasák

velitel MP

Městská policie Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·