Že se Baníku nedaří? To nás nesmí ukolébat, vědí Plzeňané

02.03.2013 20:48

Po vítězství na brněnské půdě čeká na Západočechy další klání Gambrinus ligy. V neděli večer přivítají na domácím hřišti ostravský Baník, kterému v ligové tabulce náleží dvanáctá příčka. „Že se Baníku tolik nedaří, nás nesmí ukolébat. Musíme předvést takový výkon, za který si tři body zasloužíme,“ varuje Pavel Horváth.

Vylepšit postavení Ostravy v prvoligové tabulce má určitě Milan Baroš, největší zimní posila soka Viktorie. „Je to určitě velký hráč. Má za sebou spoustu angažmá, která by si přál každý z nás. Zároveň odehrál obrovský počet zápasů za reprezentaci. Do kabiny Baníku přinese obrovskou zkušenost. Je to také střelec a budou se od něj očekávat góly. Doufám, že mu čekání na branku vydrží ještě v kole s námi a poté bude moci klidně začít střílet,“ říká na adresu bývalého reprezentanta.

Plzeňský kapitán však věří, že o poznání větší pozornost budou moci diváci nedělního duelu věnovat ofenzivním snahám viktoriánů. Ti si během tří jarních soutěžních klání připsali na své konto vynikající skóre 8:1. „To je určitě závazek vůči fanouškům. Je příjemné, když dáte takřka tři góly v každém utkání. Určitě ale přijdou zápasy, kdy budeme rádi i za 1:0. Doufám, že to naši fanoušci vědí a budou si tak tato třígólová utkání s námi užívat,“ tvrdí.

I v neděli je ve Štruncových sadech očekávána velká návštěva. „Chtěl bych našim fanouškům poděkovat za to, že na nás chodí, věří nám a fandí. Je příjemné hrát před takovouto kulisou. Určitě přijdou i proti Ostravě spousty lidí. Doufám, že tu bude kolem deseti tisíc diváků. Na zápas se moc těším,“ chválí nejvěrnější plzeňské příznivce Vladimír Darida. Talentovaný středopolař si je také vědom, že Viktorku o víkendu nečeká v žádném případě jednoduchý duel. „Ostrava bude chtít na začátku jara nasbírat hodně bodů, aby nemusela na konci sezóny bojovat o udržení se v lize. Přijedou sem a budou zde chtít uhrát nějaké body. Doufám, že nebudou ale hrát pouze zezadu,“ říká.

Zároveň také odmítá, že by se Plzeňanům mohlo stát, že by už během ligových bojů vyhlíželi čtvrteční bitvu s Fenerbahce. „Musíme se soustředit na ligu. Kdybychom v ní nebodovali, nemohli bychom za rok hrát evropské poháry. Fenerbahce budeme moci řešit až po utkání s Ostravou,“ tvrdí rezolutně.

Specifické bude utkání proti Baníku pro Radima Řezníka, který na Bazalech po fotbalové stránce vyrostl. A tak trochu se tam potkal i s Milanem Barošem. „Je to obrovská ikona Ostravy a každý ho tam bere jako velkého hráče. Snad už v osmnácti dělal v týmu kapitána. Když o tom přemýšlím, tak jsem mu možná podával balóny,“ směje se. Bek Viktorky také nepochybuje o tom, že bude tento rychlonohý útočník významnou ostravskou posilou. „Zatím není tolik připravený, ale určitě jí pomůže psychicky a přiláká lidi do hlediště. To nyní Baník hodně potřebuje. Samozřejmě bude v klubu platný také po fotbalové stránce,“ přemýšlí.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·