Zažij horečku sobotní noci v běžeckém stylu!

15.08.2013 00:00

Večerní závod O2 Grand Prix Praha je opět tady, tentokráte s novou trasou, od které organizátoři očekávají rychlejší časy.

 

V sobotu 7. září bude centrum Prahy žít vytrvalostním během. Úderem 18. hodiny se na start
v ulici Na Příkopě postaví ženy a dívky a vyběhnou na pětikilometrovou trasu adidas Běhu
pro ženy. Mají možnost vychutnat si atmosféru podvečerní Prahy s běžeckými botami
na nohou. Závod je výhradně pro ženy. Mužům a dětem bude tentokrát náležet pouze role diváků.


V půl osmé večer zazní výstřel startovní pistole METRO Běhu na 10 km a vypustí do ulic
5 300 vytrvalců, a to jak žen, tak mužů. Manažerka elitních atletů Jana Moberly slibuje nabytou startovní listinu: „Nová jednokolová 10km trať je výzvou k rychlým časům. Podle toho je i připraveno elitní startovní pole. U mužů očekáváme útok na čas hluboko pod 28 minut, o což by se měli postarat hlavně afričtí běžci. Premiéra elitních žen v závodu na 10 km bude velkým soubojem Afriky s hvězdami evropské atletiky. Těšíme se na pokoření 32 minutové hranice.“

 

Organizátoři závodu oceněněného stříbrnou známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF), chtějí v letošním roce dosáhnout nejvyššího stupně ocenění - zlaté známky. Právě elitní atleti jsou jedním z kritérií, které komise IAAF hodnotí, ale jak dodává Václav Skřivánek z organizačního týmu, požadavků na získání zlaté známky je daleko více: “Důležitou podmínkou pro získání ocenění je certifikovaná trať uzavřená pro automobilovou dopravu. Čas je měřen na vteřiny čipovou časomírou. Samozřejmostí je péče o běžce - podél celé trasy závodu a v cílovém prostoru musí být k dispozici zdravotní služba a občerstvovací stanice. Neméně důležitá je také informovanost o závodě prostřednictvím médií.”

 

Jak již z názvu závodu vyplývá, novinkou letošního 18. ročníku je také titulární partner akce, společnost Telefónica Czech Republic a její síť O2. „Jsme velmi rádi, že můžeme prostřednictvím našich technologií podporovat amatérské i profesionální sportovce. Věříme, že díky partnerství se společností RunCzech přivedeme k aktivnímu sportu více lidí, kterým navíc prostřednictvím mobilních aplikací umožníme využít nejmodernější technologie ke zlepšení jejich kondice,“ uvedla Dana Dvořáková, ředitelka firemní komunikace společnosti Telefónica Czech Republic. 

Jelikož organizátor závodů RunCzech otevře v Praze 26. srpna první běžecké centrum na světě - Running Mall, bude závodní Expo, nebo-li místo, kde si běžci vyzvedávají svá startovní čísla, umístěno právě zde. Na rohu ulice Františka Křížka a Milady Horákové bude Expo otevřeno celý týden, takže kdo se chce vyhnout frontám, má možnost vyzvednout si startovní balíček již od pondělí 2. září.

 

Více info na www.runczech.com.

 

Veronika Honsová

PR manager

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·