Završení projektu Výchovou k fotbalu pro zdraví

10.05.2012 18:36

Plzeň, 10. 5. 2012 - Slavnostní finálový turnaj mládeže v rámci projektu Výchovou k fotbalu pro zdraví se odehrál na stadionu ve Štruncových sadech. Cílem projektu Plzeňského kraje bylo přirozenou formou fotbalových turnajů s patronací známých fotbalových tváří Viktoria Plzeň motivovat děti ke sportu.

Během dubna se v rámci projektu odehrály po celém kraji kvalifikační turnaje, které byly určeny pro vybranou věkovou kategoriižáci ročníku 1999 a mladší. Žáci základních škol se mohli projektu zúčastnit prostřednictvím svých aktivit v dětských fotbalových družstvech. Postupující z jednotlivých kol přijeli k rozhodujícím zápasům do Plzně. Absolutním vítězem se stalo fotbalové družstvo FC Viktoria Plzeň 2000.

Vyvrcholení projektu Výchovou k fotbalu pro zdraví bylo spojeno s celodenním programem s přítomností hráčů FC Viktoria Plzeň, kteří přišli mladé sportovce podpořit a zároveň se stali patrony jednotlivých týmů.

Plzeňský kraj společně se společností NET4GAS hledal možnosti, jak podpořit mládežnický sport v regionu. Rozhodli jsme se ve spolupráci s Viktorkou jako fenoménem celého kraje k podpoře mládežnické kopané. Budeme se snažit, aby se tyto úspěšné turnaje mohly opakovat i v příštím roce, protože je vidět, že se akce dětem opravdu zalíbila,říká náměstek hejtmana Ivo Grüner.

Plzeňský kraj podporuje nejenom sportovní odvětví dospělých, ale také mládežnická družstva a děti. Vhodnou formou propaguje zdravý životní styl, sportovní návyky apod. K prosazení tohoto cíle využívá v tomto projektu popularity hráčů Viktoria Plzeň.

a moji spoluhráči jsme se rozhodli k podpoře tohoto projektu, protože sport obecně a fotbal je v současné době určitě pro děti zajímavý a je rozhodně lepší, než vysedávat u počítače nebo se někde potloukat. Myslím, že to prospělo dobré věci a věřím, že se tímto zavedla nová tradice, která bude i nadále pokračovat,uvedl kapitán týmu FC Viktoria Plzeň Pavel Horváth, který společně s dalšími hráči věnoval vítězům jednotlivých kategorií, jako je například Nejlepší brankář, nebo nejlepší hráč turnaje své sportovní potřeby. Děti se tak mohly radovat z kopaček a rukavic svých idolů.

 

Účastníci turnajů obdrželi od Plzeňského kraje a společnosti NET4GAS kvalitní dresy v barvách kraje. Vítězové si odnesli pohár vítězů a dále šusťákové a teplákové soupravy.

 

Družstva, která postoupila z kvalifikačních turnajů do finálového kola:

 

FC Viktoria Plzeň 2000

FC Viktoria Plzeň -dívky

TJ Klatovy

TJ Přeštice

fotbalové družstvo Nepomuk

fotbalové družstvo Doubravka

fotbalové družstvo Sušice

SK ZČE Plzeň

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/prestice.jpg

                                        Fotbalové družstvo Přeštice společně s hráči A týmu Viktoria Plzeň před zahájením finálových zápasů

                                       Nahoře zleva: V.Procházka, náměstek J.struček, M.Čišovský, P.Horváth, náměstek I.Grüner a M. Bakoš

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/vitezove.jpg

Společné foto s absolutními vítězi družstvo FC Viktoria Plzeň 2000-nad nimi zleva: jednatel (partnera projektu) spol.NET4GAS Radek Benčík, manažer projektu Gazela Pavel Nesládek, kapitán FC Viktoria Plzeň Pavel Horváth a náměstek Ivo Grüner


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·