Zaměstnavatelé z Chebska nabízeli práci

16.02.2017 20:23

 

 

Již třetí ročník veletrhu pracovních příležitostí,který připravila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Karlovarským krajem a Úřadem práce, se uskutečnil 16. února v Kulturním centru Svoboda v Chebu. Tentokrát se na akci sešlo 28 vystavovatelů, u jejichž stánků se v průběhu celého dne vystřídalo téměř pět set zájemců o práci, ať už z řad uchazečů evidovaných na úřadu práce, studentů posledních ročníků středních škol a dalších zájemců o práci.

Složení vystavujících zaměstnavatelů bylo pestré. „Největší zastoupení měly už tradičně výrobní firmy, které hledaly technicky zaměřené pracovníky. Další podstatnou část zaměstnavatelů tvořila zdravotnická zařízení, jako jsou nemocnice, léčebny a lázeňská zařízení, které hledají zdravotnický personál a dálepodniky zabývající se ubytovacími a stravovacími službami, které mají nedostatek kuchařů a číšníků“, uvedl Stanislav Kříž, ředitel Krajské hospodářské komory. Práci nabízely i veřejné instituce jako Město Cheb, Armáda ČR, Policie ČR nebo Celní úřad.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170216202529_001_ls.png

Oslovit potencionální zaměstnance se do Chebu vydali například zástupci společnosti eptconnector s.r.o. produkující konektory pro elektronická zařízení a automobilový průmysl, kteří rozšiřují tým spolupracovníků pro svoji novou halu v Habartově. „Hledáme kvalifikované technické pracovníky, ale i dělníky do výroby bez praxe, které si můžeme sami vyškolit v našem juniorském programu,“ uvedla Martina Pádrová, finanční a personální manažerka společnosti.

Součástí veletrhu práce byl i doprovodný program, především v podobě přednášek s odborníky. „Uchazeči se v dvacetiminutových workshopech dozvěděli, kde hledat práci, jak správně napsat životopis a komunikovat při pracovním pohovoru“, informovala manažerka veletrhu Lenka Bílková z Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje.  Pracovní pohovor nanečisto si pak zájemci mohli i na místě vyzkoušet. Bylo možno si také nechat zhodnotit životopis personalistou nebo se poradit s vizážistou o správném líčení a oblečení na pohovor.

Veletrhy práce pro studenty a další zájemce o práci budou probíhat postupně i v dalších okresních městech Karlovarského kraje. 9. března se uskuteční veletrh v Sokolově ve sportovní hale ISŠTE a 16. března v Karlových Varech v Lidovém domě ve Staré roli.

 

Zdroj: TZ KHKKK

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·