Zajímavosti a novinky v rámci Zahájení lázeňské sezony

16.04.2012 19:53

Během letošního Zahájení lázeňské sezony (ve dnech 4. až 6. května) je kromě tradičního programu připravena také řada zajímavých akcí a novinek.

 

Předskokanem slavností bude speciální koncert, který se uskuteční již v dubnu. V neděli 29. 4. je připraven koncert holandského orchestru Koninklijke Harmonie Roermond pod vedením dirigenta pana Theo Schreursa. Padesátipěti členné hudební těleso vystoupí od 15,00 hod. v Mlýnské kolonádě. Orchestr byl založen v roce 1775 a patří mezi velmi známé a úspěšné v Holandsku. Na programu koncertu je klasická i moderní hudba evropských skladatelů.

Těsně před vypuknutím oslav je na 3. května připravena vernisáž výstavy „Přírodní léčivé zdroje Karlových Varů a Františkových Lázní“ v Galerii na ochozu Vřídelní kolonády. Zahájení výstavy začne v 16,00 hod. a vstup je zdarma.

V pátek 4. května večer je připraveno promítání v Letním kině. Pod  širým nebem budou moci diváci shlédnout irský dramatickoromantický snímek ONCE (v hlavních rolích: Glen Hansard, Markéta Irglová ad.). Promítání začíná ve 21,30 hod., vstupné je zdarma.

Do doprovodného programu je na sobotní večer 5. května od 19,30 hod. zařazeno představení Činohry Karlovarského městského divadla s názvem Komedie potmě. Vstup na toto představení bude zdarma a zájemci si mohou lístky od dnešního dne vyzvedávat na pobočce Infocentra města Karlovy Vary na Dolním nádraží.

Kromě tradičního svěcení pramenů bude jistě v sobotu 5. 5. velkým lákadlem pro návštěvníky průvod Karla IV. a jeho družiny. V minulých letech vycházela družina z Goethovy stezky, letos však bude začátek průvodu nově od Letního kina. Ještě před samotným vykročením budou mít lidé od 14,00 hod. možnost vyfotit se s Karlem IV., koňmi  nebo rytíři. Královská družina se od Letního kina vydá na cestu městem ve 14,45 hod. Projde Goethovou stezkou k Císařským lázním, dále bude průvod pokračovat na Starou louku, ulicí Lázeňskou k Tržní kolonádě dále pak k Mlýnské kolonádě a Sadovou a Zahradní ulicí kolem budovy hlavní pošty dojde do Smetanových sadů, do svého historického ležení, kde budou probíhat ukázky šermířských soubojů a historických tanců až do 18 hod. Průvod krále Karla IV. bude mít bezmála 100 členů v historických kostýmech a zbroji. Na 4 koních pojedou 4 jezdci, a to král s doprovodem. Jeho kancléř půjde v kostýmu pěšky. Královské procesí se na své cestě 3x zastaví. První zastávka bude na louce u Letního kina , předcházet jí bude vystoupení historických tanců. Další dvě zastavení proběhnou na Divadelním náměstí a na Mlýnské kolonádě. Zde by se měl král Karel IV. pozdravit s primátorem města, kterému králův kancléř přečte zdravici.

Sobotní odpoledně zpestří také Food festival Karlovy Vary, který začne na prostranství před hotelem Thermal v 11,30 hod.

Návštěvníci se mohou těšit také na Jarní porcelánové trhy před Grandhotelem Pupp. Ty se konají v pátek 4. května od 10,00 – 18,00 hod. a  v sobotu od 9,00 - 17,00 hod.

 

Bc. Michaela Kousalová

Tisková mluvčí

Odbor kancelář primátora


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·