Zájem o půjčovny kol Českých drah v regionu se v této sezóně zvýšil

02.12.2012 16:41

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/7/7443/7443907_fa28b4649a1e0fed88e0898bce122d9c/images/8793821_m.jpgPůjčovny kol Českých drah v Karlovarském kraji ukončily druhou sezónu své existence. V nabídce letos jako v jediném kraji v ČR měly nově i elektrokola. Krajské centrum osobní dopravy ČD celkem zaznamenalo 567 výpůjček.

Půjčovny ČD byly otevřené od 1. dubna do 4. listopadu 2012. „Největší zájem jsme zaznamenali v lázeňských městech, stejně jako v loňském roce. Spolupracujeme s hotely a lázeňskými domy, zvýšený zájem především z řad lázeňských hostů, je výsledkem dobře zacílené propagace,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech. Nejvíce kol, celkem 215, se půjčilo v Karlových Varech dolním nádraží, druhé místo patří Mariánským Lázním se 150 zapůjčenými bicykly, na třetím místě je Cheb s 94 výpůjčkami.

Podobné pořadí je také u elektrokol. Na prvním místě jsou Karlovy Vary, následují Mariánské Lázně a třetí místo patří Sokolovu. V letošním roce se počet půjčoven rozšířil. K původním půjčovnám v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Chebu a Sokolově, přibyly ještě půjčovny ve Františkových Lázních, Nejdku a Lokti. Zákazníci oceňovali kvalitu kol, možnost výpůjčky přilby a také letáčky ČD s uvedenými tipy na výlety i jednotlivé mapky cyklotras

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozuje Krajské centrum osobní dopravy ČD Karlovy Vary od loňského roku jako společný projekt Karlovarského kraje a Českých drah. K dispozici je 40 trekingových nebo horských kol v dámské i pánské verzi, včetně dětských bicyklů, a dále 4 elektrokola. Výhodná je i cena výpůjčného. ČD poskytují slevy držitelům In-karty i v případě vícedenní výpůjčky. Navíc na vyjmenovaných tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma. Největší výhodou ale je, že cestující mohou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili.

Projekt půjčoven kol vznikl v souvislosti s vybudováním páteřní cyklostezky z Karlových Varů do Chebu údolím řeky Ohře, která navazuje na další cyklistické trasy v Krušných horách, Slavkovském a Českém lese i v sousedním Bavorsku, Sasku a Durynsku.

 

 

Zdroj: Krajské listy

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·