Záchrance se daří šetřit na provozu, dostane více na investice

22.08.2014 13:05

 

Karlovy Vary (22. 8. 2014) Karlovarský kraj dá více peněz Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje (ZZS KK) na její investice. Záchranka už druhým rokem zlepšuje své hospodaření a díky tomu není nutné navyšovat pro příští období provozní dotaci. Peníze od kraje naopak půjdou do plánovaných investičních akcí, například do výstavby nových základen, modernizace sanitek a dalšího vybavení.

V posledních dvou letech záchranka zefektivnila ekonomiku, pracuje na smysluplném rozložení základen a výjezdových skupin v regionu a na zajištění ostatních služeb v oblasti zdravotnictví, které jsou pro kraj nepostradatelné. „Zlepšující se situace nás těší, pokud kraj nebude muset přidávat peníze na provoz organizace, o to více může jít na potřebné investice. V plánu je například otevření výjezdového stanoviště v Lubech na Chebsku, chystá se stavba nové základny v Ostrově, probíhá modernizace sanitek,“ vyjmenoval hejtman Josef Novotný.

Záchranka plánuje na příští období mnoho novinek. „Úspory nám umožňují rozšiřovat naši činnost. Jde například o posílení základny v Karlových Varech o výjezdovou skupinu, která funguje od dubna 2014. Na začátku roku 2015 plánujeme rozšířit činnost koronera na 24hodinový provoz a posílení základny v Karlových Varech o lékaře v příslužbě. Letos bude vyčerpána investiční dotace na vybudování výjezdové základny v Ostrově a nákup defibrilátorů. Zde přidá záchranka více než 5 milionů z výsledku hospodaření na pořízení novorozenecké sanitky, přístrojů pro umělou plicní ventilaci a technického zhodnocení stávajícího majetku.“ dodal ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora.

Pokud to umožní systém čerpání evropských peněz v příštím roce, bude záchranka s pomocí Karlovarského kraje usilovat o další finance. „Dotace z Integrovaného operačního programu by se mohla využít na obměnu vozového parku a některých technologií,“ uzavřel hejtman. 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·