Záchranářský vrtulník bude moci přistát přímo v areálu záchranné služby

11.05.2015 19:44

 

 

V areálu krajských institucí v Karlových Varech – Dvorech, kde mimo jiné sídlí i Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje, budou moci v budoucnu nouzově přistát záchranářské vrtulníky. Je to důležité především v případě mimořádných událostí, například když karlovarské letiště nebude moci vrtulník přijmout. Karlovarský kraj pro vzlet a přistání vrtulníku vyčlení potřebnou plochu.

 „Záchranáři vyjíždějí za pacienty transportovanými vrtulníkem do prostoru karlovarského letiště, nebo nemocné k vrtulníku dovážejí sanitkou. Nyní by měla býtk dispozici nouzová plocha pro start a přistání vrtulníku přímo v blízkosti budovy záchranky, což v případě mimořádných událostí operativně řeší problém s přistáním vrtulníku a s převozem pacientů, kteří jsou většinou ve velmi vážném zdravotním stavu. Do budoucna zvážíme myšlenku stálé plochy pro přistání vrtulníku, nicméně předpisy pro zřízení takového heliportu jsou velmi striktní,“ uvedl krajský radní Petr Šindelář. Vhodný pozemek pro zřízení nouzové plochy k přistání vrtulníku se nachází v prostoru pod budovou dílenzáchranky.

O možnosti zřízení nouzové přistávací plochy jednalo vedení krajské záchranky s Centrem letecké záchranné služby. „Samozřejmě bude nutné respektovat řadu podmínek vzniku takové plochy. Uděláme však všechno pro to, aby vrtulníky v budoucnu mohly v případě nouze skutečně létat s pacienty přímo od sídla záchranky,“ uzavřel Petr Šindelář.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·