Začátek sezony bolí. Volejbalisté Karlovarska zahájili přípravu

14.08.2014 19:23

Pondělí 11. srpna se do kalendáře VK ČEZ Karlovarsko zapsalo jako první den přípravy extraligového mužstva. K tréninkům zaměřeným na fyzickou kondici a nabírání objemu se v úvodním týdnu schází zatím polovina hráčského kádru. „Hrubou přípravu nepreferuje asi žádný sportovec, ale je to před začátkem sezony součást každého sportu,“ uvedl třiatřicetiletý blokař Michal Sukuba.

Volejbalisté Karlovarska makají střídavě v posilovně a na atletické dráze. V podobném duchu bude příprava pokračovat po čtyři týdny. „Znám trenéra Broma, takže jsem tušil, že se bude víc běhat na oválu a dělat sílu v posilovně, později půjdeme do rychlosti, začátek sezony vždycky bolí,“vyprávěl Sukuba.

Kromě dvoufázových tréninků zaměstnává hráče VK ČEZ Karlovarsko i poznávání nového prostředí. Pomocnou ruku podává v tomto ohledu svým spoluhráčům Milan Bican. Druhý nahrávač, který působí v klubu i jako vedoucí extraligového týmu a asistent trenéra, pochází právě z Karlových Varů.„Pomáhám s organizací, aby v týmu všechno fungovalo, je tady třeba těžké zaparkovat v centru, je to lázeňské město,“ popsal jednačtyřicetiletý Bican. „Kluci to tu neznají, nevědí, kudy se do centra dostat, zkoušíme proto i spojení hromadnou dopravou, já sám nebydlím přímo ve Varech, a tak využívám vlak nebo autobus.“

Kouč Petr Brom postrádá v samotném úvodu přípravy dvojici reprezentantů.S národním mužstvem se právě chystá libero Daniel Pfeffer a na juniorské mistrovství Evropy se chystá smečař David Janků. Do přípravy naskočí později i zahraniční hráči, kteří do svého nového působiště přicestují příští týden.

Michal Sukuba a Milan Bican

 

 

 

Hráči se sešli dobře připraveni, těší karlovarského trenéra Broma
V Karlových Varech proběhlo dlouho očekávané setkání nově sestaveného volejbalového týmu. Přípravu VK ČEZ Karlovarsko zahájili představitelé vedení a pak už se hráčů ujal trenér Petr Brom, který vlétl do tréninkového procesu tradičně pozitivně naladěn. „Nemůžu přeci přijít s vážným obličejem, je třeba působit normálně, lidsky,“ culil se nejúspěšnější extraligový kouč poslední doby.

Jaký máte pocit z prvních dnůpřípravy nového mužstva?
Všichni se seznamujeme s novým prostředím. Já důkladně pozoruji hráče, hlavně ty, které jsem zatím neměl možnost trénovat, a vidím, že jsou všichni v dobré pohodě a hlavně na přípravu dobře přichystaní. To je pro měobrovská výhoda.

Na co se v první fázi přípravy zaměřujete?
Trávíme hodně času v posilovně, pracujeme s medicinbalem, běháme, všechno je zaměřené na fyzickou kondici. Takhle to bude vypadat tři až čtyři týdny, protože nás čeká dlouhá sezona.

Kdy zapojíte do přípravy balon?
Už na konci prvního týdne jdeme do haly, kterou si hráči musí okoukat, potřebují si osahat míč, takže začneme dělat už i techniku. V příštích dnech se do přípravy zapojí další hráči, tým se bude doplňovat postupně.

V úvodu přípravy pracujete jen s polovinou hráčského kádru. Je to v této fázi zásadní problém?


S tím se nedá nic dělat, musíme brát situaci, jaká je. V tomhle problém není, přípravu umíme počtu hráčů přizpůsobit.

Trenér Petr Brom


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·