Z činnosti strážníků

07.11.2016 14:14

Blíží se zima, zamykejte vchody

 

S blížící zimou přibude strážníkům nepochybně i práce s bezdomovci. Ti je zaměstnávají po celý rok, ovšem zima sebou nese riziko umrznutí. Strážníci tak doporučují lidem bez domova návštěvu nízkoprahového zařízení, které v Karlových Varech provozuje Armáda spásy a jsou připraveni na dílčí spolupráci s jejími pracovníky.

Bohužel skupina bezdomovců, která je permanentně pod vlivem alkoholu zůstává na ulici a zde si hledá různé azyly před zimou. Strážníci pak reagují na žádosti občanů a řeší přítomnost opilých bezdomovců v nemocnici, na poliklinice, na nádraží, v budově magistrátu či ve vchodech a sklepích obytných domů. V případě panelových domů strážníci doporučují uzamykání vchodových dveří, což obyvatelům ušetří mnohdy nepříjemná setkání.

 

 

Informační systém integruje

 

Pořízením informačního systému MP Manager získala MP pomocníka, kterého využívá v ulicích v rámci mobilní aplikace. Pomocníka, který pracuje s online daty, což umožňuje strážníkům větší operativnost a odpadá zbytečná administrativní zátěž.

Informační systém od začátku roku prošel již několika změnami, včetně integrace radiostanic a evidence přestupků. Posledními aktuálně integrovanými systémy jsou tísňová linka 156 a pult centrální ochrany (PCO). Strážníci operačního střediska zpracovávají data v jednom systému, což zvyšuje jednak přehlednost dat a zrychluje následnou práci s nimi.

Podobné technické úpravy se pochopitelně občas neobejdou bez šotků. Při integraci PCO došlo k chybnému provázání GPS souřadnic střežených objektů, což následně vygenerovalo několik výjezdů hlídek do střední Afriky. Oprava byla sjednána a na spotřebě PHM se to na štěstí neprojevilo :-).

  

 

Kradla a ne poprvé

 

V neděli odpoledne zasahovali strážníci služby PCO v jednom karlovarském obchodním domě, kde ochranka zadržela sedmadvacetiletou ženu ze Svatavy při krádeži. Tři láhve tvrdého alkoholu v hodnotě přes 1.200,- Kč by sice napovídali přestupkovému jednání, ale prověřením osoby vyplynulo na povrch, že žena byla v posledních třech letech za trestný čin krádeže již odsouzena. Místo konzumace destilátů putovala žena rovnou do náruče policie.

 

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·