Z činnosti strážníků

01.10.2012 20:40

Krátce po desáté ve čtvrtek večer přijal operační strážník telefonické oznámení, že někdo poškodil plastovou výplň zastávky MHD v Hodonínské ulici.

Strážníci poblíž zničené zastávky viníka našli, osmnáctiletého mladíka ze severního Plzeňska, který tam byl se svým kamarádem. Mladík si takto vybil svůj náhlý vztek, jelikož měl osobní problémy. Na místě si věc převzali k došetření státní policisté.

 

V sobotu odpoledne byli strážníci vysláni k ověření oznámení před budovu Hlavní nádraží ČD, kde měla skupina osob znečišťovat veřejné prostranství a obtěžovat kolemjdoucí občany. Když však přijela hlídka na místo, uvedená skupina osob tam již nebyla. Hlídka si však všimla dalších dvou osob zanedbaného vzhledu, které stály opodál a v jejichž blízkosti se nacházelo velké množství odpadků. Strážníci je zkontrolovali a zjistili, že 42-letá žena je v celostátním pátrání PČR, kam byla po tomto zjištění převezena k dalšímu šetření.

Další osobu v pátrání PČR zadrželi strážníci v neděli odpoledne na Kilometrovce. Jednalo se o 43- letého muže ze Vsetína. Strážníci při jeho spatření poznali, že se jedná o muže odpovídajícího popisu osoby v pátrání PČR a následná kontrola to potvrdila. Muže si následně převzala PČR k dalšímu šetření.

            V noci ze soboty na neděli kontrolovali strážníci areál bývalých kasáren na Slovanech, jelikož je jim známo, že se zde scházejí závadové osoby, které se tady scházejí za účelem krádeží kovů.  U rozdělaného ohně  postávaly  tři osoby, které ihned, co uviděly hlídky se daly na útěk a zmizely jim z dohledu. Povedenou trojici se podařilo zajistit o něco později, a  to  v momentě, kdy vycházela z kasáren v místě, kde je poškozený a tím průchozí plot. Jelikož ani jeden z trojice neměl u sebe žádné doklady totožnosti, předvedli je strážníci na policejní oddělení k jejímu zjištění. Tam se ukázalo, že se nejmladší z nich, 24-letý Plzeňan nachází v požadavcích PČR Plzeň- Bory.

           

V neděli před půlnocí na Americké třídě narazila při pochůzce hlídka městské policie spolu s hlídkou PČR na muže, který ležel na chodníku a obličej měl zakrytý kapucí. Jeden ze strážníků se k němu sehnul a odhrnul kapuci, aby se přesvědčil, zda je muž v pořádku. Když se strážník následně pokusil zjistit pohmatem tep, dotyčný se vzbudil a začal být na hlídky hrubý. Sprostě nadával a vyhrožoval.  Na první pohled bylo patrné, že je opilý. Při pokusu vstát málem upadl. Tomu zabránili pozorní strážníci tím, že jej chytili za ruce. Místo poděkování se na jejich hlavu sneslo množství hanlivých urážek a dalšího vyhrožování. Po opakované výzvě k předložení dokladů se podařilo zjistit, že se jedná o 20-letého mladíka ze Slovenska. Následně provedená dechová zkouška prokázala u něj téměř dvě promile alkoholu.  Noc strávil muž na záchytce.

           

 

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·