Z činnosti strážníků

07.07.2016 20:54

Festivalově i nefestivalově

Festival se blíží ke svému konci a z dosavadního průběhu vyplývá, že jeho dopad na město se oproti těm předešlým ročníkům příliš neliší. Město ožilo, tržby obchodníků s určitým segmentem nabídky vzrostly a občany tradičně nejvíce trápí doprava. Stížnosti se objevují i na noční hluk, některé lokality zůstávají, jiné se mění.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160707205456_001_ls.png

Strážníci provedli již 350 kontrol a jak z mapy událostí vyplývá, nejčastěji jsou v obchodně správním území v okolí pasáže, na Mlýnském nábřeží a na Rolavě.

 

 

 

Nedostal najíst, tak řádil

V úterý nad ránem zasahovali strážníci v Rybářích, kde si jejich přítomnost vyžádala sedmatřicetiletá žena, která měla obavu ze svého muže. Ten poté, co přišel domů podnapilý a nedostal najíst, rozbil vzteky skleněnou výplň dveří. Žena před ním utekla, neboť jak uvedla strážníkům, v minulosti již jejího manžela policie vykázala ze společného obydlí a ona měla strach. Případ si převzala Policie ČR.

 

 

 

Alkohol - zábava se šidítkem

Mnoho návštěvníků Karlových Varů zavítalo na festival, ale více než filmy je zajímá zábava. S těmito lidmi pak mají strážníci nejvíce starostí. Řeší od přihlouplého, ale jinak neškodného omotávání sochy toaletním papírem, přes drobné strkanice a stížnosti na rušení nočního klidu až po fyzické napadení. Poslední případ se odehrál dnes ráno v 5:30 přímo u Thermálu a případ si již převzala Policie ČR. Na druhou stranu převoz na PAZS byl realizován pouze ve třech případech a pouze jeden se týkal rádoby návštěvnice festivalu.

 

 

Doprava

Řešení přestupků v dopravě je i přes dílčí toleranci městské policie vždy jednou z činností, která strážníky nejvíce zaměstnává. Právě na špatné parkování přichází nejvíce podnětů od občanů. Strážníci tak od začátku festivalu vyřešili již téměř 300 přestupků. Převážná část z nich končí výzvou za stěračem a následným dořešením na služebně MP. Nejzatíženějšími lokalitami je Čertův ostrov, Drahovice a Bezručova ulice, která figuruje ve čtvrtině případů. Nepopulární "botičky" přišly na řadu ve 25 případech.

 

 

 

Oznámení občanů překročila hranici 100

Jak vyplývá s předešlého příspěvku, nejvíce se lidé na strážníky obraceli kvůli dopravě a to v téměř 50% všech oznámení. Občanům rovněž vadili bezdomovci a noční klid. Na rušení nočního klidu přišlo 15 stížností, přímo hluku z podniků se týkalo 12. Oproti předešlým letům nedošlo k žádné zásadní změně, což lze přisuzovat i větší toleranci ze strany občanů. Poslední významnou položkou v oznámeních byli zaběhnutí psi. 

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·