Z činnosti strážníků

09.10.2015 12:07

Strážníci nedávají jen pokuty

 

Často slýcháme nářky občanů, kteří dostali pokutu, že strážníci jsou moc přísní a vše řeší sankčně. Často slýcháme nářky, že strážníci jsou málo důrazní a zbytečně domlouvají, kde mají padat, lidově řečeno, flastry. Jak to tedy je? Pravdu mají ti i ti a zavděčit se všem prostě nelze. Pravdou však zůstává, že pokutu lze uložit pouze za předpokladu, že byl spáchán přestupek a to bez diskuse. Přílišná benevolence sice získává krátkodobé plusové body, ale z dlouhodobého hlediska je to cesta špatným směrem.

Strážníci městské policie však neřeší jen přestupky a my jsme rádi, že se s námi občané podělí i o ty pozitivní zkušenosti. Paní ve Staré Roli nechala minulý týden nepojízdné, avšak neoznačené vozidlo stát na místě, kde ji hrozil odtah. Shodou okolností se ji podařilo hlídce zjistit a nejen že přestupek skončil domluvou, hlídka pomohla i s odtlačením vozidla na vhodné místo. Proto také každým rokem strážníci skládají fyzické testy :-). Počet tzv. startovacích výjezdů také není zrovna malý a před zimou se budou opět hojně vyskytovat. Řidiči selže baterka, komu se to již nestalo a hlídka mu díky startovacímu agregátu pomůže z nesnáze.

Doslova osobní servis má starší paní z Tašovic, která osloví s žádostí o pomoc strážníky vždy, když ji spadne nemohoucí manžel z postele. Za poslední dva měsíce zavítali strážníci na známou adresu již sedmkrát a zdaleka se nejedná o jediný případ podobné pomoci.

 

 

Parkovací hodiny podruhé

 

Před nějakým časem provedli strážníci rozsáhlou kontrolu na místech, kde je povolené stání pouze při užití parkovacích hodin. Strážníci tehdy domlouvali, ukládali spíše mírné pokuty a všem rozdávali onen předmět doličný, aby řidiče napříště ochránili od zbytečných peripetií s policií. V měsíci říjnu se v duchu hesla: Pachatel se vrací na místo činu, strážníci opět na tento nešvar řidičů zaměří. V týdnu od 12. do 16. října by si měli všichni zapomnětlivci nachystat parkovací hodiny, nebo je získají od strážníků jako bonus k případné pokutě.

 

 

        

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·