Z činnosti strážníků

11.08.2015 21:32

Popíjel při rozvážení obědů

V sobotu krátce po 9 hodině přišlo na MP anonymní udání, že řidič rozvážející obědy není evidentně v kondici, a to díky požitému alkoholu. Hlídka při první kontrole vozidlo na místě nenašla, narazila na něj o hodinku později a poté,co provedla u dvaašedesátiletého řidiče kontrolu, zjistila oprávněnost oznámení. Muž nadýchal v době kontroly přes 1 promili alkoholu. Případ byla předán Policii ČR a muž nyní může zapomenout na rozvážky obědů. Doufejme, že potřebných se to nedotkne.

 

Oheň se nesmí rozdělávat

Nezvykle dlouhodobé vysoké teploty a absence deště logicky vedly krajský úřad k vydání nařízení o zákazu rozdělávání ohňů. Tři dny staré rozhodnutí však ignorovali místní bezdomovci, kteří si jej rozdělali a popíjeli levný alkohol. Nebezpečí vzniku požáru bylo po příchodu strážníků na místo eliminováno okamžitým uhašením. Ti totiž v ulici U Solivárny prováděli ranní kontrolu. Věc byla předána k dořešení správnímu orgánu.

 

Více na sebe nemohl upozornit

Strážníci nevěřili vlastním očím, když v neděli při kontrole Sedlece narazili krátce před 20.hodinou na vozidlo, z jehož zavazadlového prostoru vyčuhovaly několikametrové plechy. Ty řidič při převážení táhl po zemi. Následná kontrola prokázala, že muž plechy nalezl a bez svolení majitele si je přisvojil. Rovněž s bezpečností si dvaašedesátiletý muž nelámal hlavu, když z celkové délky 6 metrů bylo více než 5 metrů taženo za vozidlem. Finále v podobě prokázaného požití alkoholu už nepotřebuje další komentář. Muž byl pochopitelně předán Policii ČR.

 

 

Obrana nejlepší útok

Tak by se dal nejlépe přiblížit případ z nedělní noci, když hlídka MP dorazila na Tržnici, kam byla přivolána na žádost řidiče dopravního podniku, kterého napadal cestující. Tím byl osmnáctiletý mladík z Karlových Varů, který sed držel hesla, že útok je nejlepší obrana. Na výzvu řidiče k předložení platné jízdenky by mnozí očekávali omluvu či náznak pokání. Současná společnost si však stále více musí zvykat na reakce přesně opačné. Mladík se pustil do nevybíravého ataku řidiče, který si pouze plnil své pracovní povinnosti. Nejinak dopadla přivolaná hlídka strážníků, vůči které směřoval mladík svoji zlobu. Po kontrole na přítomnost alkoholu se mnohé vysvětlilo. Vybrané chování měl mladík nejen díky výchově, ale nejspíš i díky přítomnosti 2 promile alkoholu. Pobyt na protialkoholní záchytné stanici byl logickým vyústěním.

     

Strážníci lovili leguána

V pravé poledne přijala MP oznámení o výskytu ještěra, který se pohyboval na jedné ze zahrad v Bohaticích. Strážníci vysláni k odchytu zvířete zjistili, že se jedná o leguána. Půjčená rybářská síť od místních nepomohla a tak nakonec přišlo na odchyt do "teplých". Jeden ze strážníků zvíře odchytl a to putovalo do minizoo při DDM K. Vary, kde se mu dostane potřebné péče. K potěše dětí došlo i na focení.

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·