Z činnosti strážníků

22.06.2015 12:37

 

Opilý řidič doplatil na kontrolu bezdomovce

Dnes krátce po půlnoci kontrolovala hlídka PCO známého bezdomovce na Sokolovské ulici. Během kontroly si strážníci všimli podnapilého muže vietnamské národnosti, který procházel kolem. Náhoda tomu chtěla, že o pár okamžiků později, když odjížděli z místy kontroly, si strážníci muže všimli, jak nastupuje do vozidla a odjíždí.

Hlídka se za vozidlem vydala, na což řidič zvýšil rychlost a pokusil se ujet. Tímto jednáním jen potvrdil oprávněnost podezření. Strážníci následně u muže zjistili provedenou dechovou zkouškou hladinu alkoholu překračující 1 promili. Podezření na trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky vedlo k přivolání Policie ČR a předání případu.

 

Drzosti měl (ne)řidič na rozdávání

Sobotní pozdní odpoledne jedenatřicetiletý muž nejspíš vsázel na to, že většina ozbrojených složek je na Dni záchranářů, protože se v klidu proháněl po městě na cizí motorce nesoucí jinou registrační značku a přitom není ani držitelem žádného řidičského oprávnění. Rovněž v tomto případě strážníci služby PCO narazili na řidiče na Sokolovské ulici. Jak na sebe upozornil? Motocyklem vjel na chodník a při spatření služebního vozidla se pokusil ihned ujet. Strážníci muže během chvilky zastavili a zjištění výše uvedeného již bylo dílem okamžiku. Muž teď bude mít co vysvětlovat před správním orgánem, kam vedle úředního záznamu putuje i registrační značka.

 

Napřed ji vyvedli a pak dali na autobus

Páteční poledne byli strážníci služby PCO přivoláni tlačítkem nouze do budovy magistrátu města, kde docházelo k verbálnímu ataku úřednice na oddělení občanských průkazů. Strážníci následně zjistili, že žena nemá na zaplacení poplatku k vydání občanského průkazu. Jelikož je žena v současné době v léčení psychiatra, dohlédli strážníci na její zklidnění a vyvedli ji z budovy. Pro bezpečný návrat do místa přebývání jí poskytli finance na autobus.  

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·