Z činnosti strážníků

15.06.2015 20:07

Kolonádní hlídka má pestrou službu

Zřízením jednočlenné kolonádní hlídky se snaží městská policie ve spolupráci se Správou přírodních léčebných zřídel a kolonád eliminovat negativní vlivy v samotném centu lázní. Strážníkovým denním chlebem je tak komunikace s bezdomovci, žebráky, neukázněnými návštěvníky, ale i řidiči či různými "vábiteli" rozličných nabídek. Při kontrole vnitřních prostor Vřídla si strážník také všiml těhotné ženy, která silně krvácela. Okamžitě zavolal záchrannou službu a do příjezdu ženě poskytl nezbytnou pomoc naváděn operátorkou. Nadcházející MFF se nepochybně postará o několik dalších pestrých služeb a to nejen "kolonádníkovi".

 

Chtěli ven, odnesl to plot

Strážníci provádějí pravidelné kontroly Rolavy, přesto se občas bez pomoci občanů neobejdou, jako v sobotu po půlnoci. V mezidobí dvou kontrol byla hlídka vyslána na koupaliště, protože dle oznamovatele zde mělo docházet k poničení oplocení areálu.

Strážníci skutečně našli značně sešlapaný plot a po chvíli i dvojici, která měla škodu na svědomí. Tedy přesněji řečeno, šestatřicetiletý muž se chtěl zachovat nejspíš jako džentlmen a tak když s přítelkyní chtěli opustit areál a zjistili, že je brána uzamčena, vytvořil "bránu" novou. Místo ocenění se však vandal dočkal převozu na policejní stanici, neboť zjištěná škoda překročila hranici 5 tisíc Kč. Opouštět uzavřený areál koupaliště kolem druhé hodiny ranní se tedy nedoporučuje.

 

Parkování bez hodin se může prodražit, strážníci je proto budou rozdávat

Je zvláštní, kolik problémů způsobují malé papírové hodiny v ceně 10 korun. V Karlových Varech je několik parkovišť, která lze užít na časově omezenou dobu a stačí mít za oknem pouze ony parkovací hodiny. Strážníci se v minulosti často setkávali s tímto druhem dopravních přestupků a dokonce narazili na hodiny s mechanickým strojkem. Řidičům však toto parkovací perpetum mobile moc nepomohlo.

V termínu 15.-18.6.2015 se strážníci cíleně zaměří na absenci parkovacích hodin a řidičům krom domluvy či pokuty, přidají i jeden exemplář. Doposud se tak dělo pouze na dozorčí službě při projednávání přestupku v sídle MP.

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·