Z činnosti strážníků

17.09.2012 17:45

V Plzni 17. 09. 2012

   O tomto víkendu strážníci nemohou říci, že by se opravdu rozhodně nudili. Zadrželi osoby v požadavcích státní policie, osoby hledané, podezřelé z vloupání do vozidla, zlodějíčky kovů a mnoho dalšího.

 

V pátek v podvečer vyrazila hlídka městské policie do Gerské ulice ověřit přijaté telefonické oznámení  na  tísňovou linku. Ve společných prostorách balkonu jednoho z domů měli pobývat bezdomovci a údajně  si  aplikovat drogy. Když hlídka dorazila na místo, našla  tady  muže  a  ženu. Ani jeden z nich nepředložil při  zjišťování  totožnosti  občanský průkaz, a proto je strážníci převezli na policejní oddělení, kde policisté zjistili jejich identitu. Zároveň vyšlo najevo, že se 24-letý muž nachází v požadavcích PČR.

 

            Kolem  desáté  hodiny  večer  zajistili  strážníci  muže a ženu, kteří  se  schovávali za zaparkovaným  vozidlem. Dvojice odpovídala popisu osob podezřelých z vloupání do vozidla v centru města. Věc si na místě převzali k dalšímu šetření státní policisté. Lustrací v evidencích PČR se podařilo zjistit, že i 20-letá  žena  je  v požadavcích PČR.

 

V sobotu ráno se  na  tísňovou  linku obrátil obyvatel jednoho z domů na Americké ulici s tím, že z přilehlého vnitrobloku zaslechl volání o pomoc. Do míst byla ihned vyslána hlídka strážníků. Volání o pomoc bylo stále intenzivnější a vycházelo z míst, kam se nebylo možno dostat jinak, než přes zavřené dveře. Ty museli strážníci nakonec vykopnout.  Na  střeše  domu  stál muž, volající o pomoc. Bál se slézt dolů, byl  ve  špatném psychickém stavu. Tvrdil, že  se  sem ukryl před skupinkou skinheadů, kterým ho prodala  jeho kamarádka pro odebrání vnitřních orgánů. Ti ho teď chtějí zabít. Hlídce se podařilo muže částečně uklidnit a pomoct mu bezpečně slézt ze střechy dolů. Po dalším rozhovoru 20letý muž ze Slovenska strážníkům přiznal, že si vzal drogy. Podle jeho slov: „lajnu pervitinu“.  Na místo byla přivolána ZZS a lékař rozhodl o převozu muže na psychiatrické oddělení nemocnice na Lochotíně, kam jej strážníci doprovodili.

 

            V sobotu v poledne zasahovala hlídka městské policie v Domažlické ulici, kde zadržela  zlodějíčky  kovů. 26-letého muže  si  všimli  strážníci  při průjezdu ulicí. Běžel z centra města s velkým zabaleným předmětem na ramenou. Balík obsahoval několik vlněných hliníkových plechů poskládaných na sobě a zabalených do role, které jak přiznal si  vzal  z areálu jedné firmy na Slovanech. Muž  skončil  na policejním oddělení, protože státní policisté měli o jeho předání  do  svých rukou právní zájem.  Druhý  zlodějíček  měl opravdu smůlu. Při řešení prvního případu si ho všimli strážníci. Stál před výkupnou kovů a snažil se  svým  tělem  zakrýt  svůj lup. Jednalo se  o  několik kusů měděných trubek, o kterých prohlašoval, že  je  našel  na chodníku. Oběma případy se zabývají  státní policisté.

 

            Pohřešovanou dívku, po které vyhlásili policisté ČR celostátní pátrání, zadrželi v sobotu večer strážníci  na  Lochotíně. Mladistvá dívenka na  sebe  strhla  pozornost poté, co náhle změnila směr a rychlost své chůze.

 

            Pomoc záchranářů si  vyžádal  případ, který  řešili  strážníci  ve  Vejprnické  ulici. Dezorientovaná žena, trpící psychickými problémy se začala na ulici svlékat. Během doby, kdy se  s ní  snažili   strážníci komunikovat, se její  stav  zhoršoval. Žena byla nakonec převezena do nemocnice na Lochotíně, na oddělení psychiatrie.

 

            Při kontrole bezdomovců zadrželi strážníci v noci ze soboty na neděli další hledanou osobu.  Jednalo se o 43-letého muže, který záhy skončil na oddělení státní policie.

 

 

           

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·