Z činnosti strážníků

27.01.2015 19:28

Problémy řešila alkoholem

Nejspíš problémy přiměly 26. ledna čtyřicetiletou ženu sáhnut po skleničce. Výsledek jejího konání mohli strážníci spatřit na základě oznámení občanů krátce před devátou hodinou večerní v dolních Drahovicích, kde dotyčná ležela vedle autobusové zastávky. Snaha dostat ženu do péče rodiny vyšla naprázdno, neboť v nedalekém bytě se nikdo nenacházel a bývalý manžel již v Karlových Varech nežije. Strážníci tedy přivolali lékaře s cílem ženu umístit na protialkoholní záchytnou stanici.

Vzhledem k vysoké opilosti byla žena nejdříve v nemocnici stabilizována a tak se strážníci vydali směr Sokolov až se čtyřhodinovým odstupem. Přesto žena na příjmu po tak dlouhé době ještě nadýchala 1,7 promile. Podobný osud ji potkal před necelým rokem a půl. Doufejme, že se interval návštěv záchytky nebude zkracovat. Od začátku roku strážníci již expedovali na PAZS třetí osobu.

Vývoj převozů na PAZS je víceméně stabilní, pouze v roce 2012 byl zaznamenán pokles.  V letech 2011 až 2014 bylo převezeno postupně 54, 36, 63 a naposledy 64 osob.

 

Pracovnice sociálního odboru nemají lehký život

Minule jsme vás informovali o případu, kdy si žena přišla vybít zlost na úřednici sociálního odboru, která nakonec musela pomocí nouzového tlačítka přivolat strážníky. Přesně o týden později, v pondělí 26. ledna, se situace opakovala, tentokrát si vůči úřednici stejného odboru vybíjel frustraci třiapadesátiletý muž. Strážníci muže, kterého dobře znají, po příjezdu uklidnili a z budovy magistrátu vykázali. Oba případy se obešly bez použití donucovacích prostředků, to však nic nemění na faktu, že agrese ve společnosti přibývá.  

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·