Z činnosti strážníků

22.01.2015 12:57

Letmý průnik výkonem

Smutný osud díky drogám

Více jnež 70 městských objektů střeží strážníci služby PCO. Drtivá většina jejich výjezdů je vedena jako planý výjezd způsobený technikou anebo obsluhou. Průměr 1,5 výjezdu na službu nebyl ani tento týden překročen. Přesto občas nastanou horké chvíle. Ve čtvrtek v noci například došlo k vyhlášení 3 signálů během necelé půlhodiny a tak kolegům musela vypomáhat i hlídka z pořádkové služby.

Jediný ostrý signál strážníci zaznamenali 19. ledna odpoledne, když byli přivoláni do budovy magistrátu města nouzovým tlačítkem, které má nejvyšší prioritu. Třicetiletá drogově závislá žena zde slovně napadala úřednici sociálního odboru. Důvodem bylo pravděpodobně odebrání dítěte po narození. Rychlý zákrok vedl ke zklidnění ženy a jejímu vyvedení z budovy. Před pěti lety ještě žena přišla do kontaktu se strážníky maximálně díky dopravnímu přestupku, poté již jen v souvislosti s narušováním veřejného pořádku v důsledku užívání drog.

 

Odchyty psů

V uplynulém týdnu strážníci realizovali 4 odchyty psů, přičemž velmi často reagují na oznámení od všímavých občanů. Dva psi se záhy dočkali svého pána a protože zaběhnutí se občas stává, nedošlo ani na pokuty :-). Zbylí nalezenci putovali do městského útulku, kde si nejspíš chvíli pobudou.

Nalezená fenka

 

Nezvyklé parkování

Podle fotografie by se zdálo, že v pátek 16.ledna řešili strážníci skutečně hodně drzého řidiče, který si zaparkoval vozidlo v protisměru napříč celým jízdním pruhem, a to ještě na Varšavské ulici, která ústí na světelnou křižovatku s ulicí Západní, tedy na dopravně velmi frekventovaném místě. Pravda je však prozaičtější, řidič špatně zabrzdil vozidlo a to se rozjelo po komunikaci a zastavilo až o obrubník. Naštěstí se nikomu nic nestalo a provoz byl rychle uveden do pořádku. Řidiči jedoucí v té době kolem, možná stále přemítají, kde že byl ten řidič schován.

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·