Z činnosti strážníků

31.08.2012 08:55

V Plzni 30. 08. 2012

 

Dva zlodějíčky, kteří kradli v plzeňských obchodech předali včera strážníci do rukou mužů zákona. Do prodejny na Doubravce se na nákup bez peněz vydal  osmnáctiletý mladík. Do batohu si naskládal potraviny, především mléčné  výrobky. Následně na to prošel pokladnou, aniž by zboží za téměř dvě stovky zaplatil. Za pokladnou už na něj čekal pracovník ostrahy a zadržel ho. Přivolaní strážníci provedli v evidencích PČR lustraci jeho osoby, při ní se ukázalo, že státní policisté mají na předání tohoto mladého lapky do svých rukou právní zájem.

           

Kolem desáté večer vyrazila hlídka městské policie řešit drobnou krádež do obchodního domu, opět na  Doubravce.Tentokrát tu pracovník ostrahy zadržel muže, který se pokusil odcizit láhev alkoholu a sýr, vše v celkové hodnotě skoro 250 korun. I  jeho případ si převzali státní policisté.

 

Se začátkem nového školního roku  vyrazí  strážníci k vytipovaným  přechodům  v blízkosti škol, školních zařízení, aby dohlédli na bezpečnost přecházejících dětí. Intenzivní dohled u přechodů nepotrvá jen v den zahájení nového školního, ale také v následujících dnech. Do preventivních opatření se zapojí i cyklohlídky.

 

 

           

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·