Z činnosti strážníků

22.08.2012 20:58

V Plzni 22. 08. 2012

 

Podezřelé  chování  jednoho  z mužů  sedícího  na  lavičce  u  zastávky MHD  ve  Skvrňanech  vzbudilo pozornost v pondělí odpoledne projíždějící cyklohlídky městské policie. Snažil otočit  hlavou tak,  aby mu  nebylo  vidět  vůbec  do tváře.  Z toho strážníci usoudili, že by se mohlo  jednat  o  osobu , která je  buďto  osobou v evidencích PČR hledanou, anebo pohřešovanou.  Že  o muže  skutečně  policisté ČR  jeví  zájem se následně potvrdilo při provedené lustraci, nacházel  se  totiž  v jejich pátrání. Na místě si ho proto převzali k dalšímu opatření státní policisté.

 

Už podruhé během dvou dnů byl přistižen při krádeži osmnáctiletý mladík.  V prvním  případě  se  vydal krást do obchodního  domu  nedaleko  centra města. Na prodejně  si  vybral zboží za víc  jak  šest  set korun a s ním prošel pokladní zónou, aniž by ho zaplatil.  Když  byl  tady přistižen pracovníkem  bezpečnostní  služby, k činu  se  doznal. Přivolaným strážníkům pak uvedl, že kradl  z tíživé  finanční  situace. Jelikož  o  jevili o jeho osobu právní zájem státní policisté, převzali  si  ho  na místě k dalšímu opatření.

Hned druhý den na to vyrazil za krádeží na Bory, kde se z prodejny pokusil odcizit sbíjecí majzlík. I tentokrát měl smůlu, přistihl ho pracovník ostrahy a přivolal strážníky. Ti nepolepšitelného lapku předali opět státním policistům.

 

Nečekaný nález hada zaskočil majitelku zahrady v Sušické ulici. Na místo museli dorazit strážníci z odchytové skupiny, aby užovku červenou pomocí  odchytového  háku  odchytili.  Majitele plazu se nepodařilo zjistit, a proto ho strážníci převezli do pobočky Zoologické a botanické zahrady města Plzně Akva-terra, kde se o něj v současné době starají.

 

S žádostí o pomoc o spolupráci při pátrání po osobě se na strážníky městské policie na Slovanech obrátili  státní  policisté. Podle udaného popisu se daného muže podařilo  hlídce  městské policie zadržet. Muž, na kterém měli policisté ČR právní zájem tak skončil následně na jejich policejním oddělení.

 

 

Díky služebnímu psovi Edgarovi  se  podařilo  dnes  nad  ránem  zadržet  dvojici, která se  vloupala  do  objektu sběrného  dvora  na  Borech.

Při pochůzce kolem sběrného dvora našla hlídka se psem porušenou plechovou hradbu a zaslechla odtud vycházející šramot kovu. Na výzvu k opuštění úkrytu nikdo nereagoval. Proto se psovod vydal prohledat objekt.  Tam mezi kontejnery vyštěkal Edgar schovanou dvojici. Jednalo se o muže  a  ženu, kteří shodně uvedli, že  si  do  areálu  přišli pro nějaký kovový materiál. K došetření si věc převzali státní policisté.

 

 

           

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·