Z činnosti strážníků

04.06.2012 13:58

Nedozírné následky mohlo mít chování 35-letého Plzeňana. Ten měl v pátek v podvečer na Mikulášském náměstí házet nějaké předměty po projíždějících vozidlech. Když se mu jeden z kolemjdoucích pokoušel zabránit v jeho jednání, došlo mezi nimi ke konfliktu. Hlídkám městské policie se ho podle udaného popisu oznamovatelem podařilo nakonec po intenzivním pátrání zajistit. Naměřená hodnota alkoholu se u něj zastavila na 3,6 promile. Muž strávil další hodiny na protialkoholní záchytné stanici, kde střízlivěl. Na vozidle oznamovatele naštěstí nezpůsobil žádnou škodu. Po vystřízlivění se zpovídal ze spáchaného přestupku.

 

V sobotu dopoledne zadržela hlídka městské policie muže podezřelého z krádeže. 24-letý Slovák se pohyboval po střeše objektu bývalých kasáren v ulici Ke Karlovu. Potom co ho vylekal pracovník bezpečnostní služby hlídající tento objekt, se snažil ukrýt ve vnitřních prostorách budovy a následně ve křoví. V batohu u něj byly nalezeny mosazné ventily a měděné koncovky. Lapka se na místě následně doznal  krádeži těchto věcí , které odcizil z areálů firem na Borských polích a Domažlické ulice. Věc je v šetření státní policie.

 

V průběhu uplynulých tří dnů zajistili strážníci dvě osoby hledané policií. V prvním případě se jednalo o 42-letého muže, jím známého muže bezdomova. Při kontrole identity se lustrací v evidencích PČR ukázalo, že je po něm vyhlášeno pátrání. Dalším byl pak 32-letý muž ze severního Plzeňska. Toho strážníci zajistili v neděli odpoledne v Plachého ulici. Oba muži skončili v rukou státních policistů.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/P6020347.jpg

 

 

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí MP Plzeň

 

(MR)

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·