Agresivní opilou ženu zkrotila až nasazená pouta

08.03.2012 09:34

Zpráva z činnosti strážníků

 

Riskantně si počínal na silnici ve středu v noci 38.-ti letý muž ze Sokolovska. Za tmy jel na neosvětleném jízdním kole v době kolem 22.10 přes silniční most na Rolnickém náměstí, kde se dostal při jízdě i na chvíli do protisměru. Při kontrole byl cyklista vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, s čímž souhlasil. V dechu mu byla při prvním měření naměřena hodnota 0,70 promile, při opakovaném měření byla hodnota vyšší, a to 0,82 promile. Muž se doznal, že před cestou domů trochu popil, dal si nějakou tu dvojku bílého vína a dvě piva. Případem se bude následně zabývat správní orgán.

 

 

Štěstí neopustilo včera 35.-ti letého muže. V podvečer ho našel jeden z občanů na konečné MHD v Plzni-Křimicích, když si šel dobít Plzeňskou kartu. Pán nekomunikoval, nereagoval na vnější podněty. Naštěstí měl zachovány životní funkce a dýchal. Přivolaní záchranáři si ho převzali od strážníků do následné péče.

 

 

 

Krátce před osmou hodinou večer bylo na tísňové lince přijato oznámení od pracovníka ostrahy Hlavního vlakového nádraží, že v kolejišti nalezl silně podnapilou ženu. Na místo vyrazila hlídka z obvodní služebny Slovany. Od něj se dozvěděla, že opilou ženu nalezl v kolejišti, odkud ji vytáhl. Žena však nebyla schopna dál vlastní chůze a při pokusu odejít ještě několikrát upadla. Její výstřední počínání se obešlo bez zranění. Na hlavu strážníků se náhle od ní však začalo snášet spousta sprostých urážek. Ženě se podařilo dokonce vstát ze země, začala kolem sebe nekontrolovatelně kopat a rozhazovat rukama. Její běsnění musela hlídka nakonec zklidnit nasazením služebních pout, hrozilo totiž, že zraní sama sebe, nebo někoho dalšího. Jelikož byla přesto i nadále agresivní a vulgární, byla následně převezena k vystřízlivění na záchytku. Případ bude mít dohru u správního orgánu.

 

 

 

Jana Pužmanová

tisková mluvčí MP Plzeň


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·