Webová prezentace Slavnostní svobody je součástí nového portálu D-Day To V-Day

16.04.2012 08:40

Postup americké armády při osvobozování Evropy v roce 1945 a vzpomínky válečných veteránů se nově objeví na adrese www.slavnostisvobody.cz. Není to jediná novinka, kterou web letos nabízí. moderní grafiku a nové navigační menu.

 

Pro návštěvníky webových stránek jsme připravili modernější design a nové přehlednější uspořádání. Vedle aktuálního programu letošních Slavností svobody nabízí informace o mezinárodním projektu From D-Day To V-Day. Zájemci zde najdou interaktivní mapu, konkrétní cíle a dosavadní úspěchy projektu v Normandii, Ardenách i západních Čechách. V sekci věnované veteránům jsou zveřejněny životní příběhy mužů, kteří osvobozovali Evropu a došli do jihozápadních Čech, jejich současné i dobové fotografie, rozhovory, vzpomínky,říká Zuzana Smotlachová, vedoucí odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu. Zdrojem informací je DVD nosič From D-Day To V-Day vydaný městem na konci roku 2010.

 

Postupně by měla být data webového portálu propojena s databázemi muzeí v Normandii a Lucembursku.Pomohou k snazšímu vyhledávání informací například o osudech jednotlivých vojáků,domnívá se Smotlachová.

 

Nezbytnou součástí portálu je prezentace letošních oslav osvobození Plzně americkou armádou s programem, zajímavostmi, aktualitami, fotogaleriemi, ohlasy veteránů a dalšími užitečnými informacemi.Samozřejmě nechybí archiv z minulých ročníků,dodává Zuzana Smotlachová.

 

V budoucnu by měly webové stránky poskytnout prostor pro všechny důležité a dostupné informace související s oslavami osvobození v České republice i v zahraničí.Chtěli bychom, aby obsahovaly celoevropskou databázi akcí a projektů spojených s událostmi konce druhé světové války, měly by propojit informace o válečných veteránech a stát se místem sdílení,naznačuje náměstkyně primátora Eva Herinková.

 

Webový portál je pro jeho návštěvníky k dispozici v českém a anglickém jazyce.

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·