Významné politické osobnosti navštíví v příštím týdnu Karlovarský kraj

16.05.2014 13:00

V předposledním květnovém týdnu se Karlovarský kraj stane cílem významných návštěv z oblasti politiky zaměřených na oblasti školství a sociálních věcí. Jejich cílem budou různá místa v Karlovarském kraji a náplní zejména diskuze a setkání s občany, představiteli komunální politiky a neziskových organizací.  

 

Již v pondělí 19. května zavítá do Karlovarského kraje, konkrétně do Bečova nad Teplou, paní Michaela Šojdrová - odbornice na problematiku vzdělávání, vědy a výzkumu. Během své kariéry poslankyně Parlamentu České republiky se Michaela Šojdrová věnovala zejména otázkám spojeným s výchovou dětí a mládeže a to jak školní, tak mimoškolní a proto v rámci své cesty do Karlovarského kraje navštíví Základní a Mateřskou školu v Bečově nad Teplou. Zde bude moci debatovat se zástupci města, vedení školy, ale také se samotnými žáky o jejich nápadech, vizích, ale také problémech. Mezi pozvanými hosty budou rovněž zástupci dalších vzdělávacích zařízení v kraji a jedním z hlavním předmětů debaty bude jistě zajištění kvalitního vzdělávání v regionech, konkrétně na malých městech a vesnicích, či možnosti zahraniční spolupráce škol, apod. V odpoledních hodinách se poté uskuteční setkání se studenty a pedagogy z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, která dlouhodobě spolupracuje se Státním hradem a zámkem Bečov, který také od roku 2013 nese statut fakultního památkového objektu. V jeho prostorách  si tak budoucí pedagogové s aprobací dějepis mohou mimo jiné vyzkoušet, jakým způsobem je možné předávat žákům a studentům znalosti o kulturních odkazech minulosti přímo v prostředí národní kulturní památky a s využitím jejího potenciálu.

    

V průběhu pátku a soboty 23. – 24.5. poté naváže návštěva místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Jana Bartoška. Ten se v pátek zúčastní setkání s představiteli neziskové organizace Český západ v Dobré vodě a bude si moci prohlédnout zdejší dílnu zaměřenou na zaměstnávání sociálně vyloučených osob. Odtud bude pokračovat do nedalekého historického města Bečov nad Teplou, které bylo v minulém měsíci oceněno za projekty v rámci komunitního života a obnovy památek cenou časopisu Moderní obec. Zde kromě prohlídky bude absolvovat setkání se zástupci místních i regionálních neziskových organizací. V odpoledních hodinách se Jan Bartošek setká v Ostrově nad Ohří se zástupci místní samosprávy i neziskových organizací a bude s nimi diskutovat zejména problematiku ubytoven pro sociálně slabé obyvatelstvo. V průběhu druhého dne své návštěvy se místopředseda Poslanecké sněmovny přesune od oblasti Jáchymova, kde se setká se místními komunálními politiky a následně bude účasten tradičního pietního setkání a kladení věnců v rámci akce Jáchymovské peklo, která připomíná památku politických vězňů pracujících v 50. letech 20. století v dolech na Jáchymovsku.

 

Obě uvedené návštěvy jsou pro místní představitele jedinečnou možností setkat se s osobnostmi, které dlouhodobě pracovali a pracují na poli komunální i celostátní politiky a které mohou ve svých oborech přispět cennými radami a postřehy.  

 

Miluše Hythová
krajská tajemnice, Krajská kancelář KDU-ČSL
(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·